Rubriky:

1. liga

Sparta zaplatí za projevy fanoušků vůči Gebre Selassiemu 40 tisíc

10. listopadu 2011 18:25 - PRAHA

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky udělila pražské Spartě pokutu 40 tisíc korun za nevhodné projevy fanoušků vůči libereckému Theodoru Gebre Selassiemu v utkání 10. kola první ligy. Komise zhlédla kompletní záznam zápasu a usoudila, že minimálně v jednom případě diváci na reprezentačního zadáka hučeli.

 

Petr Hloušek, Právo

Sparta se proti obvinění z rasistického chování fanoušků před týdnem bránila tvrzením, že diváci nereagovali na Gebre Selassieho, ale na jeho slovenského spoluhráče Michala Breznaníka, který v lednu na halovém turnaji zranil talentovaného mladíka Ladislava Krejčího

Komise po zhlédnutí záznamu utkání vysvětlení Sparty uznala jen částečně. Komise sice přijala argumenty, že klub dlouhodobě pracuje s fanoušky v oblasti rasistických projevů a zařazuje hráče černé pleti do sestavy, ale k provinění prý došlo.

"Komise během své činnosti nezaznamenala v případě Sparty v této oblasti disciplinární provinění, ale tentokrát jsme došli ke zjištění, že minimálně v jednom případě - konkrétně ve 31. minutě utkání - diváci hučeli na hráče Gebre Selassieho. Tím došlo k disciplinárnímu přestupku. Výše pokuty je v relaci s podobnými projevy na jiných stadionech," uvedl v prohlášení předseda komise Jiří Golda.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..