Hradecké prokletí je pryč. Černý se trefil, ale nevěděl, jestli mu gól patří

HRADEC KRÁLOVÉ

Tak to tam Hradci po dlouhých týdnech spadlo. Po skoro dvou měsících, 523 minutách ligových bojů... Děsivé prokletí je pryč. Pavel Černý po přestávce srovnal na konečných 1:1 proti rozjeté Slavii. „Ale bod je pro nás v tomhle utkání asi málo,“ dumal střelec, který dal i poslední předešlou hradeckou branku 25. září proti Boleslavi (také 1:1).

Pavel Černý z Hradce Králové (vlevo) bojuje o míč se slávistickým Martinem Hurkou.

Po dlouhých týdnech jste si mohl připomenout pocity po gólu. Jaké to tedy bylo?

Jsem rád, že jsem to trefil, ale vlastně nevím, jestli je to můj gól. Dvořka (Pavel Dvořák) to prý u čáry prý ještě tečoval. Aspoň to říká. Já to neviděl. Tak ani nevím. Hlavní je, že to bylo v bráně.

Ten gól je ale určitě především váš. Vypadá to, že nikdo jiný z vašeho týmu už ho snad ani není schopen dát...

Je jedno, kdo ho vstřelí. Ale aspoň to z nás snad spadlo, bylo to snad znát už v tomhle utkání.

Na hřišti bylo několik diskutabilních situací. Necítíte křivdu?

Dvořka (Dvořák) dával druhý gól, prý to byl ofsajd. Myslím, že v něm nemohl být. Stoper Latka na něj úplně zapomněl. A pak už nestíhal.

A váš kontakt s Adamem Hlouškem ve slávistické šestnáctce deset minut před koncem? Osazenstvo hradecké lavičky vyskočilo, publikum burácelo...

Chtěl jsem si dát míč do běhu kolem něj. Kontakt tam byl. Říkal mi to pak i Adam. Jenže se penalta nepískala.

Slávisté ve druhé půli také hrozili, jejich brejky vypadaly nebezpečně. Berete remízu?

Je to zklamání. V první půli Slavia měla jedinou střelu, z pokutového kopu dala gól. Pořádně jsem je ani nepouštěli na naši polovinu. Šance jsme měli my. Možná po poločase bych bod bral, na konci už je málo.