Žižkov - Slovácko 0:1Žižkov i s novým trenérem předvedl starou mizérii. Slovácko má tři body

6. Pavelka 0 : 1

Dát gól? Pro žižkovské fotbalisty nadále nadlidský úkol, a tak mohlo v nedělním dopoledni po utkání 15. kola jásat Slovácko. Ani nový žižkovský trenér Roman Nádvorník nepřinesl obrat, Viktoria prohrála popáté v řadě, potřetí nedala gól, zůstává u dna tabulky. Pulpitův nástupce na lavičce začal neúspěšně podobně jako při svém předešlém prvoligovém angažmá v Příbrami před více než rokem. To v prvním zápase padl dokonce 1:5 s Jabloncem.

Zleva Jan Bořil z FK Viktoria Žižkov a David Pavelka ze Slovácka.

Slovácku se povedl pod nebývale příjemně pálícím adventním sluncem rychlý úder. Pavelka si v šesté minutě razil si s Ondřejkou a skóroval, dal zapomenout na to, že hned v úvodu Došek sám před Vaclíkem nepochodil. Žižkovský gólman ho vychytal, ale na Pavelkovou ránu nestačil. Chorály moravských fandů zněly žižkovským dopolednem.

Domácí dlouho nevymysleli nic převratného. Bída, mizérie. Jako v minulých utkáních. „Aspoň bojovat,“ nesměle je vyzývali příznivci. Bez úspěchu. Nevýrazná snaha končila většinou před šestnáctkou. Jako by zápas pojali coby příjemnou listopadovou opalovačku.

Šance? Dlouhé minuty ani náhodou. A když už přišla, tak se stejně skóre neměnilo. Ani při té největší, když po standardní situaci propadl míč ke Kadeřábkovi, jehož střelu vyrazil Filipko slavící stý zápas v lize. A nakonec taky výhru pojišťující postavení v klidném středu tabulky.. Zato domácí na ni od 17. října, kdy zdolali Slavii, dál čekají.

Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 6. Pavelka. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Zlámal. ŽK: Kadeřábek, Procházka - Daníček. Diváci: 2315
Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Čermák - Kadeřábek, Súkenník (75. Lafrance), Folprecht (59. Sivrič), Kalivoda, Bořil (46. Bartl) - Böhm. Trenér: Nádvorník.
Slovácko: Filipko - Mezlík, Košút, Trousil, Kubáň - Ondřejka (81. Perůtka), Daníček, Pavelka (90. Reinberk), Volešák, Valenta (88. Poliaček) - Došek. Trenér: Soukup.