Rubriky:

1. liga

Plzeň vyfasovala Schalke, německá tráva na hřišti Českého lva jí tak přijde vhod

20. prosince 2011 18:58 - PRAHA

Je-li soupeř z Německa, musí být i umělá tráva německá... Zdá se, jako by fotbalisté Viktorie Plzeň již předem počítali s tím, že v jarním pokračování Evropské ligy narazí na Schalke 04. Český šampión sice bude hrát zimní Tipsport ligu v lednu na hřišti Českého lva Beroun, zdejší umělý trávník je však „echt“ německý a od stejné firmy, která ho dodala třeba Bayernu Mnichov.

 

Milan Malíček, Právo

„Trenér Vrba je na umělé povrchy expert a s Berounem je spokojený. Navíc to budou mít z Plzně blízko, půl hodiny od stadiónu, takže do autobusu hráči klidně nastoupí v kopačkách,“ usmívá se Luboš Ježek, mluvčí Tipsportu.

Minule Žilina, teď Plzeň – zimní ligu již podruhé ozdobí účastník Ligy mistrů. „O Plzeň jsme samozřejmě moc stáli, bude zlatým hřebem turnaje. Jsme rádi, že ho zařadila do své zhuštěné zimní přípravy. Jsme druhým největším sponzorem klubu, což nám při jednání pomohlo. Od začátku se přitom počítalo, že do Evropské ligy postoupí a jaro pro ni začne již v půlce února,“ dodává Ježek.

Zimní ligu zařadilo do své přípravy hned jedenáct klubů z Gambrinus ligy. Nejlepší čtyři týmy v konečném pořadí si rozdělí prémie 300 tisíc, 150 tisíc, 100 tisíc a 50 tisíc korun, vítězství obhajuje Olomouc. Výherním společnostem však nastávají těžší sponzorské časy, a tak se tentokrát nebude žádná ze skupin hrát na Slovensku.

„Nevylučujeme, že se na Slovensko v příštích ročnících vrátíme. Zvažujeme však také rozšíření turnaje na sever Moravy, kam by mohly dojíždět kluby jak ze Slovenska, tak z Polska,“ říká pořadatel turnaje Petr Pálka.

Tipsport ligu 2012 budou hostit čtyři města, Praha-Satalice, Beroun, Děčín a Brno. Televizní diváci uvidí celkem šest zpožděných relive přenosů na ČT4.

Tipsport liga 2012
Skupina A (Praha-Satalice): Bohemians 1905, Jablonec, Hradec Králové, Žižkov, České Budějovice.
Skupina B (Beroun): Plzeň, Dukla, Vlašim, Sokolov, Sezimovo Ústí.
Skupina C (Děčín): Teplice, Liberec, Ústí n. L., Varnsdorf, Roudnice.
Skupina D (Brno): Olomouc, Slovácko, Brno, Jihlava, Znojmo, Zlaté Moravce.
Zápasy ve skupinách začínají 7. ledna, vítězové skupin postoupí do semifinále. Finále se odehraje 29. ledna v Berouně.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..