Rubriky:

1. liga

Chci se poprat o místo a vrátit se do ligy, říká Volek po prvních dnech v Teplicích

24. ledna 2012 10:52 - TEPLICE

Prosadit se do užšího kádru prvoligových fotbalistů Teplic se během zimní přípravy snaží záložník Zdeněk Volek. V posledních třech letech patřil k pilířům FK Ústí nad Labem, v jehož dresu okusil v loňské sezóně i nejvyšší soutěž. Odehrál sedmadvacet zápasů a vstřelil tři góly.

A podzim Volkovi vyšel náramně ve druhé lize. Se sedmi brankami byl nejlepším ústeckým střelcem. Mnozí ho označovali za vůbec nejlepšího hráče soutěže. I díky jeho výkonům vyhrálo Ústí podzimní část se šestibodovým náskokem. Pro odborníky není překvapením, že si Volka všimli právě tepličtí trenéři.

„Zahrál jsem si za Teplice poprvé na děčínském turnaji v utkání s Libercem a pak hned v Praze proti Spartě. Zápasy jsem bral velmi vážně, protože si uvědomuji, jaká se mi naskýtá šance. V Teplicích budu makat. První liga v jejich barvách je pro mě velkým lákadlem. Určitě se o místo v sestavě poperu,“ líčil Volek.

Zdráhá se ale více hovořit o svých ligových perspektivách. „Nebudu spekulovat o smlouvě, jsem teprve na začátku. Jedinou výhodou, že je teplický stadión a tamní zázemí znám z té sezóny, kdy jsme tam měli s Ústím domácí prostředí. Několik teplických kluků jsem už poznal i v ústecké kabině, ostatní mě přijali také v pohodě,“ uvedl krajní záložník.

Nechce porovnávat dosavadní podmínky v Ústí s Teplicemi. „Na Ústí nemohu říci špatné slovo. Hráli jsme ve druhé lize dobrý fotbal a bylo jedno, že jsme se na ústeckém stadiónu převlékali ve stavebních buňkách. S teplickým týmem bych snad měl poslední lednový den odcestovat i na herní soustředění na Kypr, takže to bude herní příprava na kvalitních terénech,“ dodal Volek.

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..