Rubriky:

1. liga

Slavia přišla o pětadvacet miliónů, repríza katastrofického scénáře však nehrozí

16. února 2012 14:51 - PRAHA

Nejen fotbalové Slovácko, ale i pražská Slavia má problém. Také do Edenu totiž sázková společnost Synot Tip vzkázala, že po novele loterijního zákona není schopna dál setrvat v roli generálního partnera vršovického klubu. „Problém to samozřejmě představuje, zásadní dopad na chod klubu a ligového týmu to však mít nebude,“ ujišťuje přesto sportovní ředitel Miroslav Držmíšek slávistický národ, že chybějících 25 miliónů reprízu katastrofického scénáře nepřivolá.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Vypovězená smlouva ale samozřejmě dopad mít bude. A nejen na ligových dresech slávistů, které budou čisté jak slovo páně, neboť na nich bude sponzorské logo scházet. Samozřejmě že hlavně peníze poukazované Synot Tipem na klubový účet budou chybět.

V Edenu hledají nového partnera

„Šlo o pětadvacet procent klubového rozpočtu,“ připustila mluvčí klubu Soňa Nouzáková, že se rozhodně nejednalo o zanedbatelnou částku. Vždyť klubový rozpočet se pohyboval kolem 100 miliónů. „Proto probíhají jednání a zdroje hledáme jinde,“ promptně dodávala, nového potenciálního sponzora Slavie však prozradit nemínila. Slavia se však podle tvrzení svého sportovního ředitele i bez miliónů od Synot Tipu obejde, takže opakování katastrofického scénáře let předchozích nehrozí.

„Během podzimu došlo k nápravě všech neřestí, které se ve Slavii v minulosti nakumulovaly. Všichni dostávají výplaty v řádných termínech, takže hráči se mohou soustředit na svou práci a výkony,“ tvrdí před startem ligového jara Držmíšek.

Straka od cílů neustupuje

A právě zlepšené jarní výkony by měly Slavii vynést k cílům, jež si pro letošní ligový ročník dala - tedy do horní poloviny tabulky. „Všichni hráči si byli vědomi podzimních deficitů, a proto na nich ve vydařené zimní přípravě zapracovali. Teď půjde o to přenést zlepšení i do ligy. Uděláme maximum, abychom v horní polovině tabulky figurovali,“ přísahá za sebe i mančaft trenér František Straka pochvalující si nové akvizice, jež se ve Slavii v zimě objevily. Oba útočníky z konkurenčních pražských klubů - tedy Milana Škodu z Bohemians a Jiřího Böhma z Viktorie Žižkov - pak především. „Oba mají velký potenciál, na němž bude postavena naše hra,“ doufá slávistický kouč, který postupně zapracovává do ligového kádru i sestavy celou řadu mladíků. Třeba hráče slovenské reprezentační jedenadvacítky Čonku z Košic, nebo stále ještě osmnáctiletého gólmana Hrubeše, stejně jako Petráka, Hurku. „I v nich je potenciál a prostor dostanou,“ ujišťuje.

Požadavky Tavarese z jiného světa

A ani ho příliš nemrzí, že avizované námluvy s exslávistou Tavaresem nevyšly. „Žije teď v jiném ekonomickém prostředí, takže jsme zatím nenašli rovnováhu mezi našimi ekonomickými možnostmi a jeho finančním přáním,“ zdůvodňoval Držmíšek, proč zůstalo jen u námluv.

„Každého kvalitního fotbalistu bych rád přivítal, otázkou ovšem je, v jakém stavu by Tavares přišel. Vždyť v Hamburku, Norimberku i teď naposledy v Middlesbrough toho odehrál minimum,“ připomněl Straka, že právě nákupem podobných akvizic Slavia v letech předchozích trpěla a doplácela na ně.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..