27. Kulič (penalta) 1:0
35. Kúdela 2:0
96. Marek 2:1

19. února 2012 17:23 - MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli vstup do jarní části první ligy a v 17. ligovém kole porazili Baník Ostrava 2:1. Středočeši si v součtu s podzimní částí připsali čtvrtou domácí výhru za sebou a nad Slezany zvítězili popáté z posledních sedmi zápasů. Utkání bylo ve druhém poločase na víc než deset minut přerušeno kvůli nepokojům hostujících fanoušků.

Roman Vondrouš, ČTK

Mladá Boleslav se od úvodního hvizdu podle očekávání soustředila na ofenzivu, Chramosta, Zahustel i Fillo ale v úvodu v nadějných pozicích mířili vedle.

V 26. minutě se po chybě domácího stopera Dimitrovského dostal z úhlu za obranu Vašenda, brankáře Millera ale neohrozil a hned z protiútoku se domácí radovali z vedoucího gólu. Fillo si v pokutovém území obhodil Frydrycha, ten ho fauloval a nařízenou penaltu proměnil Kulič přízemní střelou do protipohybu gólmana.

Ve 35. minutě už domácí vedli o dvě branky. Krásnou akci před pokutovým územím na jeden dotek předvedli Fillo, Chramosta a Kulič a s odrazem o tyč skóroval Kúdela.

Dvougólový náskok domácí v poklidu udrželi do poločasové přestávky, ale ve druhém poločase se odehrály jen čtyři minuty, než zápas přerušily nepokoje ostravských fanoušků. Zasahovat museli těžkooděnci, rozhodčí odvolali hráče do kabin a deset minut se nehrálo.

Po neplánované pauze zajímavě pronikal levou stranou hostující Fantiš, ale mladoboleslavská obrana mu znemožnila finální přihrávku. V 73. minutě tvrdě pálil z hranice šestnáctky doprostřed branky ostravský Lukeš. Hosté postupně přebírali iniciativu, více drželi míč a v 85. minutě mohl zahrozit Svěrkoš, jenže domácí ještě stihli jeho střelu zblokovat.

Kvůli nepokojům fanoušků a dalším běžným přerušením rozhodčí nastavil 16 minut a v 96. minutě Baník snížil. Marek před vápnem obešel obránce a v šestnáctce vypálil přesně ke vzdálenější tyči. V závěrečných minutách se hosté tlačili za vyrovnáním, ale žádnou stoprocentní šanci už si nevytvořili.

17. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (2:0)
Branky: 27. Kulič z pen., 35. Kúdela - 90.+6 Marek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Kúdela, Ščuk - Zahustel, Kulič (83. Štohanzl), Fillo (90.+16 Janíček) - Chramosta (90.+7 Mareš). Trenér: Koubek.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Droppa, Frydrych, Adámik, Cverna - Vrťo (90.+3 Kraut), Marek, Vašenda (46. Greguš), Lukeš, Fantiš (80. Kukec) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Časová osa: 1. liga