Rubriky:

1. liga

Bakoš trefy neřešil. Dnes já, na Schalke někdo jiný, pravil, když završil přestřelku

20. února 2012 18:42

Zase se stal plzeňským spasitelem. V nedělní ligové premiéře v Teplicích se během pouhých dvou minut postaral slovenský útočník ve službách obhájce titulu Marek Bakoš o dokonalý obrat, neboť nejprve přesnou trefou z trestného kopu a vzápětí tečovanou střelou otočil skóre a v ligové generálce na pohárovou odvetu se Schalke zařídil tříbodový import ze Stínadel. „Dnes já, příště někdo jiný,“ jakoby naznačoval, že i na čtvrteční odvetu v Gelsenkirchenu si plzeňský tým věří.

 

Libor Zavoral, ČTK

Věřit si je hezké, ale prohrávat třikrát na Schalke, těžko byste zápas zvrátili, natož abyste výsledek otočili...

Stát se může všechno, i když je asi skutečně pramálo pravděpodobné, že by nám Schalke dovolilo výsledek podobným způsobem otočit. Fotbalovou kvalitou je přece jen jinde než Teplice, i když Severočeši hráli proti nám velice dobře.

Hlavně děravá obrana a tři inkasované branky pro vás musí před odvetou představovat velké varování...

Jenže na druhou stranu dokážeme vyhrát, i když inkasujeme hodně branek. Nikdo se určitě nebude zlobit, když budeme vítězit třeba 6:4.

Ale  podobná přestřelka jako v Teplicích se jeví v Gelsenkirchenu jako hotová utopie...

Samo sebou, bude to úplně jiný zápas. Věřím, že budeme pro Schalke kvalitním sparring partnerem a že uhrajeme výsledek, které nás v Evropské lize posune dál.

Není to až moc troufalé, když Schalke smetlo v nedělním zápase bundesligy 4:0 Wolfsburg?

My ale také dali čtyři góly, takže kdybychom uhráli remízu 4:4, nezlobili bychom se. Šli bychom dál.

K tomu budou potřeba ovšem i góly. Třeba i vaše...

Jedno, zda je dám já, nebo někdo jiný, hlavní bude, abychom je vstřelili. Mně vyšel trestný kop, který jsem trefil přesně k tyči, ke druhé trefě mně pomohla teč domácího hráče. Bylo to něco podobného jako v prvním střetnutí proti Schalke, ale s tím rozdílem, že zatímco proti Němcům se má střela odrazila ven z brány, tentokrát z toho byl gól.

Po sedmibrankové přestřelce zavládlo na trávníku hodně vzrušení a hlavně emocí. Musel jste se jim hodně bránit?

Já byl po dvou trefách a výhře v radostném opojení, takže emoce kolem sebe jsem vůbec nevnímal. Šel jsem hned poděkovat našim fanouškům.

Však ti také patřičně ocenili, že jste dokázali zápas otočit, i když jste v jeho průběhu třikrát prohrávali!

Pár podobných zápasů už jsem v kariéře odehrál, ale nikdy jsme je k podobnému konci nedovedli. Tentokrát jsem ale věřil, že se nám obrat povede. Zvlášť, když jsme třikrát vyrovnali a dokázali tak vnitřní sílu mužstva.

Tři ligové body importované z Teplic jsou pro vás vzhledem k panující konstelaci hodně důležité, i když na bodovém odstupu za Spartou a Libercem ani teplická výhra nic nezměnila.

Ale nám soupeři ani neutekli, což je také strašně důležité. Zvláště, když jsme sehráli hodně těžký zápas, neboť domácí hráli výborně, v ofenzivě byli hodně nebezpeční a navíc třikrát během zápasu vedli. Proto by nám teplická výhra měla před odvetou na Schalke hodně pomoci i psychicky.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..