Rubriky:

1. liga

Magera se vrací do Baníku, do konce sezóny tam bude hostovat

21. února 2012 13:09 - OSTRAVA

Fotbalisty Baníku Ostrava posílil do konce sezony Lukáš Magera. Devětadvacetiletý útočník se vrací do svého někdejšího klubu ze Swindonu, se kterým hrál čtvrtou anglickou ligu.

 

Petr Horník, Právo

Pokud se podaří dořešit transfer administrativně, mohl by čtyřnásobný reprezentant Magera nastoupit už v nejbližším ligovém utkání v sobotu s Jabloncem. Do Baníku se vrací po třech a půl letech.

Baník doladil Magerův návrat těsně před uzavřením zimního přestupního termínu. "Velký kus práce odvedl Marek Jankulovski, který se dohodl s italským manažerem Swindonu Paolem Di Caniem, že nám Lukáše uvolní. Nemusím vykládat, že si od něj slibujeme velké posílení naši ofenzivy," řekl předseda klubového představenstva Petr Šafarčík.

Magera trénoval na Bazalech už v létě ještě za předchozího vedení, ale na angažmá se tehdy nedomluvil a zamířil do Anglie. Ve Swindonu pendloval mezi základní sestavou a lavicí náhradníků, připsal si jednu gólovou trefu a zažil i euforii v Anglickém poháru, kdy s týmem vyřadil prvoligový Wigan.

K ostravskému týmu by se měl vytáhlý útočník připojit ve středu. "Pokud do pátku dorazí transferkarta, nic nebrání, aby nastoupil," řekl Šafarčík.

Magerovo dřívější angažmá ve slezském klubu skončilo v létě 2008 přestupem do Temešváru, se kterým pak Baník vedl dlouhodobý spor o neuhrazený zbytek částky za transfer. Letos v lednu mezinárodní sportovní arbitráž CAS nařídila rumunskému klubu doplatit 700 tisíc eur (asi 18 miliónů korun) a úroky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..