Plzeň jen remizovala s Duklou. Boleslav otočila zápas na Žižkově

Zase 1:1. Tentokrát s Duklou v 18. kole Gambrinus ligy. Plzeňským fotbalistům je tenhle výsledek souzen. Ale jestliže v Gelsenkirchenu znamenal dráždivou naději v prodloužení zápasu Evropské ligy, tak v domácí soutěži to je zřetelná nepříjemnost. A to si doma měli spravit chuť po hořkém vyřazení z evropské scény. Stejně jako včera Liberec se Západočeši mohli přiblížit k vedoucí Spartě, ale nezdařilo se to podle představ.

Václav Pilař z Plzně (vlevo) a Pavel Hašek z Dukly v utkání 18. kola Gambrinus ligy

Jen o bod. V tabulce dál drží třetí příčku. Boleslav se před ně dostala jen na pár hodin po prvním nedělním duelu, který na Žižkově dokázala otočit a vyhrát 2:1.

V utkání s Duklou vše Plzni hrálo do karet. Horváth dokázal po půlhodině hry proměnit penaltu za Vrzalovo hloupé a zbytečné přidržení Daridy. Jenže další šance domácí při své ligové premiéře na zrekonstruovaném stadiónu nedali. V 52. minutě navíc selhal brankář Čech. Skákavou Malého plíživku z 25 metrů nedokázal zkrotit a bylo vyrovnáno.

Ku prospěchu Západočechům nebyla ani přesilovka po vyloučení Sklenáře v 63. minutě. Příště hraje Plzeň na Spartě, které se při její páteční prohře v Hradci příblížila na rozdíl devíti bodů, na druhý Liberec má manko šestibodové. Dukla setrvává v klidném středu tabulky.

Osmá prohra v řadě

Poslední Žižkov si připsal už osmou prohru v řadě. Do zápasu přitom vstoupil dobře, už po pětadvaceti vteřinách hry otevřel skóre Sivrič. Jenže další vyložené příležitosti Viktorka nevyužila, v samém závěru první půle naopak srovnal boleslavský Ščuk. O tříbodovém zisku pro hosty rozhodl v 71. minutě po Bartlově hrubce Kúdela.

Budějovice ve sněhu zaslouženě vyhrály České Budějovice po remíze z úvodního jarního kola tentokrát na domácím hřišti jednoznačně porazily Bohemians 1905 3:1. Dvěma góly pomohl k vítězství Michal Klesa. Na jeho první trefu navázal  po vynucené přestávce na uklízení sněhu gólem na 2:0 Zdeněk Ondrášek.

Klokani se mohli vrátit do zápasu těsně před přestávkou. Jenže Nešpor z penalty vůbec netrefil branku. Po změně stran hosté inkasovali potřetí a od druhé jarní porážky už je nezachránil ani čestný gól Pavla Vyhnala v samém závěru.Budějovice se v tabulce dotáhly na svého soupeře na rozdíl jediného bodu.