Nezmar v Plzni trefil tři body

PLZEŇ

Jediná akce, při níž Synot trefil branku, mu stačila k tomu, aby se odvezl z Plzně tři body. Domácí, ač měli více ze hry, nebyli schopní dát gól a utápěli se v neuvěřitelných nepřesnostech. "Utkání bylo bojovné, v první půli jsme ho měli pod kontrolou. Po změně stran jsem se snažili využít prostoru pro brejky. Do vedení jsme šli po standardní situaci, ale další šance jsme bohužel už nedali," konstatoval po utkání kouč hostí Karel Karolín.

Domácí sice začali v chladném nedělním večeru aktivněji, měli míč častěji na kopačkách, ale jejich útočné snažení brzdila vlastní nemohoucnost dát přesnou finální přihrávku a přesně zakončit. Hosté, čekající na brejky, se také nedokázali prosadit, takže se dlouhé minuty hrálo jen mezi šestnáctkami a k vidění nebylo nic fotbalového. Po necelé půlhodině se dostal do slibné šance Malár, ale pálil mimo Colceagovy tyče. Na druhé straně si obdobně počínal o chvilku později Knakal. Nezáživný antifotbal pak vydržel až do konce poločasu.

Krátce po změně stran Plzeň přitlačila, do šance se dostal po střele Bartesky Limberský, ale Palínek stihl včas odkopnout míč do bezpečí. Udeřilo však na druhé straně. Po trestném kopu Palínka střílel Malár, Colceag míč vyrazil před sebe a Nezmar ho dorazil do odkryté branky. Byly to první dva střelecké pokusy hostí, které mířily mezi tyče.

Domácí se vrhli do útoku a Barteska z trestného kopu pěkně protáhl Drobisze. To bylo ze strany Viktorie na dlouhé minuty vše, stoprocentní šanci neproměnil ani Kučera. V 69. min. se po chybě Ježe ocitl sám před Colceagem Meduna, ale gólman mu míč sebral z kopaček, což o pár minut později zopakoval po Medunově narážečce s Nezmarem. Dotřetice vyslal Medunu do šance Kadlec, ale ten znovu neproměnil. Radovat z gólu se mohli naopak domácí, když Němčický malou domů hlavou pořádně natáhl Drobisze. Nemohoucí domácí z územní převahy nic nevytěžili, největší šance už v nastaveném čase nedali Kučera a Jež.

"V první půli jsme špatně řešili slibné situace, proto byl poločas bez šancí. Bohužel jsme inkasovali z první střely na bránu. Od té chvíle jsme hráli fotbal podle mých představ, ale zase jsme nedali šance. Je neuvěřitelné, co dokážeme zahodit. Kdybychom hráli čtrnáct dní, tak asi gól nedáme. Soupeři jsme pak umožnili dostávat se do brejků," ohlédl se za utkáním domácí trenér František Cipro.

Plzeň - Synot 0:1
Branka: 54. Nezmar. Rozhodčí Čuřín, žluté karty: Knakal, Švejnoha, Smola, Barteska - Činčila, Kadlec, Palínek, 5213 diváků, poločas 0:0.
Plzeň: Colceag - Kukol, Knakal, Skuhravý, Smola - Švejnoha (84. Cunha), Limberský (64. Blaha) - Jež, Procházka (54. Kučera), Barteska - Smíšek.
Synot: Drobisz - Němčický, Palínek, Čoupek - Petržela (88. Seman), Kostka, Šumulikoski, Činčala (74. Polách), Kadlec - Nezmar, Malár (66. Meduna).