Oslabená Slavia prohrála s Budějovicemi

Prohrou 0:1 se s hrstkou nejvěrnějších fanoušků rozloučili s domácí podzimní sezonou fotbalisté Slavie Praha. V utkání proti Českým Budějovicím tahali za kratší konec a generálka na odvetu druhého kola Poháru UEFA na hřišti Levski Sofie jim vůbec nevyšla. Červenobílí střelci vyšli už podruhé za sebou naprázdno.

Slavia nastoupila opět ve velice kombinované sestavě, do níž se po zranění vrátil pouze Lukáš Došek. V základní jedenáctce chyběli vedle Gedeona a Tomáše Doška i Dostálek s Petroušem, kteří se před přestupem do Kazaně se Strahovem rozloučili z tribuny.

Jihočeši byli aktivnější a před brankou nebezpečnější. Ve třetí minutě hledal Kulič nabíhajícího Plocka, ale přihrál příliš prudce. Hosté byli blízko brance i ve 13. minutě, ale střely Vozábala a Plocka skončily ve skrumáži hráčů před gólmanem Černým. O dvě minuty později se Kulič dostal za domácí obranu, ale namířil vedle.

Bez Adauta Slavie nekousala

Po přestávce to dvacet minut vypadalo, že domácí získávají převahu, ale ta byla hodně platonická. Bez Adauta ztratila Slavia své útočné ostří. Bejbl vystřelil nad, střídající Fořt mířil vedle. Hostující gólman si poradil i s další Fořtovou a naopak mohlo udeřit na druhé straně. Naštěstí pro domácí však Černý při Vozábalově střele z pár metrů prokázal dobrý reflex.

Slavia chtěla rozhodnout, ale na otevření hry doplatila. Deset minut před koncem se ještě Vozábal z velmi dobré pozice mezi tyče netrefil, ale na druhý pokus mu to vyšlo. Čtyři hostující hráči se řítili na dva domácí obránce, Adam vrátil míč na Vozábala a ten nezaváhal.

Miroslav Beránek (Slavia): "Na poslední chvíli jsme museli dělat změny s sestavě, když z obrany vypadli Petrouš a Hrdlička. Tolik chyb v defenzivě, co jsme dnes udělali, jindy neuděláme za čtyři zápasy. Špatně jsme hráli i dopředu. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili, přišli vyšší hráči a dostali jsme soupeře pod tlak. Chyběl však důraz v koncovce. Naopak po naší standardce jsme nechali úplně odkrytou obranu, přečíslení soupeře bylo veliké a inkasovali jsme.

Pavel Tobiáš (Č. Budějovice): "Samozřejmě je to pro nás velký úspěch, ale šli jsme si pro něj od první minuty. Na Slavii jsme se přichystali, věděli jsme, kde má slabiny a již v prvním poločase jsme měli zakončit některý rychlý protiútok. Slavii se nedařilo, její hráči byli hodně nervózní. Tříbodový zisk pro nás znamená klid pro zimu a jarní část ligy.

Slavia Praha - České Budějovice  0:1 (0:0)
Branka: 82. Vozábal. Rozhodčí: Beneš - Pokorný, Míka. ŽK: Lukeš - Adam, Kulič, Penner. Diváci: 2279.
Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Bejbl, Kratochvíl (84. Krajčík) - Kalivoda, Latka, Lukeš (64. Hašler), Piták - Adauto (46. Fořt), Kuka. Trenér: Beránek.
Č. Budějovice: Kafka - Pončák, Homoláč, Penner, Leština - Vozábal (90. Knietel), Adam, Chlebek, Plocek - Kulič (89. Gruber), Lafata (66. Matoušek). Trenér: Tobiáš.