Olomouc poskočila na druhé místo tabulky

Sestupové vrásky fotbalistů plzeňské Viktorie se opět prohloubily. V zápase s Olomoucí prohráli 1:3 a teprve v osmém domácím zápase v české lize jí podlehli. Díky tomu se vítězové vyšvihli na druhé místo tabulky. Plzeň prohrála během týdne doma podruhé a pozice trenéra Cipra je před zimní přestávkou na vážkách.

Hosté svých předností využili hned v sedmé minutě, když se nepříliš zdařilý Kozlův odkop dostal na dvaceti metrech k Reiterovi a olomoucký střelec ranou z voleje přesně trefil růžek Colceagovy branky.

Domácí svou rychlostí zlobil hlavně na pravé straně Vlček a po jeho průniku a centru ve 23. minutě mohl Reiter zvýšit, ale tísněn z osmi metrů přestřelil. Teprve po půlhodině Viktoria hru vyrovnala a začal ohrožovat Vaniaka v olomoucké brance. Jež dokonce dostal míč za jeho záda, ovšem radost příznivcům zmařil postraní rozhodčí, jehož praporek signalizoval ofsajd.

Poločasové střídání vyšlo dokonale domácímu kouči. Místo Kozla přišel Brazilec Edno a po čtyřech minutách vstřelil svou premiérovou branku v české lize. Po kombinační akci napřáhl z pětadvaceti metrů a křížnou střelou překonal Vaniaka, který příliš čisté svědomí neměl. Radost domácích však trvala pouze šest minut.

Olomoucký expres Vlček unikl obraně Viktorie, míč doslova naservíroval na nabíhajícího Baniče, a pro toho nebyl problémem před brankářem poslat míč do sítě. Prohru domácích zpečetil dvacet minut před koncem opět Reiter. Plzni nevyšla ofsajdová past, Babnič sice ještě sám Colceaga nepřekonal, ale další slovenský střelec byl včas pravém místě a druhou brankou předehnal Heinze v tabulce střelců.

Plzeň vs. Olomouc 1:3
Poločas: 0:1. Branky: 49. Edno - 7. a 71. Reiter, 56. Babnič. Rozhodčí: Šedivý - Hruška, Wilczek. ŽK: Smíšek, Knakal - Randa, Urbánek, Špiláček. Diváci: 5156.
Viktoria Plzeň: Colceag - Petrouš, Knakal, Skuhravý, Kozel (46. Edno) - Jež, Švejnoha, Knapp, Procházka - Smíšek, Blaha (77. Kučera). Trenér: Cipro.
Olomouc: Vaniak - Randa, Hudec (57. Krajčovič), Kučera, Caha - Vlček (83. Vyskočil), Zbožínek, Špiláček, Urbánek - Reiter (87. Ševela), Babnič. Trenér: Uličný.