Brno remíza s Příbramí netěší

BRNO

Brňané sice završili dvacet utkání v řadě na vlastním hřišti bez porážky, ale s remízou spokojeni nebyli. Příbram přerušila bodovým ziskem sérii čtyř zápasů bez vítězství. První velkou šanci si vytvořili domácí, ale Václavík Musilovu střelu po Doškově přiťuknutí vytlačil na roh.

Po další akci už Brno vedlo. Pronikajícího Beleje srazil v šestnáctce Formánek a nařízenou penaltu Pacanda dělovkou proměnil, byť si příbramský brankář Václavík na míč sáhl. Hned po rozehrání ze středového kruhu mířil Belej z voleje nad břevno a poté si s Živného dalekonosnou bombou poradil Václavík.

Od poloviny prvního poločasu začali hrozit i hosté. Po Rychlíkově střele zabránil míči v cestě do sítě obránce Schuster a po dalším Žemlíkově pokusu Příbramští vehementně reklamovali Křivánkovu ruku, avšak sudí Poledník nechal pokračovat ve hře.

Ve 38. minutě dokonce Cesarec dopravil balón do brněnské sítě, avšak to už asistent rozhodčího Kašný držel praporek nad hlavou na znamení ofsajdu. Těsně před pauzou se dvakrát blýskalo i před protější brankou, ale Václavík si poradil s hlavičkami Živného i Doška.

Náhle ale uhodilo před domácí brankou. Otepka poslal dlouhý míč z pravé strany do velkého čtverce a Schuster si jej nešťastně srazil do sítě. Příbramským narostla křídla a po faulu Živného na Zavadila kopali i oni penaltu. Belic si ale se slabou Otepkovou střelou poradil. V závěru se Brno znovu vzchopilo a mohlo rozhodnout střetnutí ve svůj prospěch. Belej ani Křivánek ovšem neprokázali v koncovce dostatek klidu, byť na oba zívala téměř prázdná branka.

Brno vs. Příbram 1:1
Poločas: 1:0. Branka: 12. Pacanda z pen. - 64. vlastní Schuster. Rozhodčí: Poledník - Kašný, Pastyřík. ŽK: Zúbek - Žemlík, Turtenwald, Cesarec. Diváci: 2840.
Brno: Belic - Živný (85. Kroupa), Schuster, Křivánek, Kotůlek - Musil, Zúbek, Abrahám (71. Schwarz), Belej (76. Švancara) - Pacanda, Došek. Trenér: Večeřa.
Příbram: Václavík - Turtenwald, Formánek, Mácha - Otepka (90. Svoboda), Birhanzl, Zavadil, Novák, Rychlík - Žemlík, Cesarec (82. Mendy). Trenér: Kopač.