Zlín doma opět triumfoval

Fotbalisté Zlína už ve čtrnáctém utkání v řadě na domácím stadionu nepoznali hořkost porážky. Tentokrát zdolali Teplice nejtěsnějším poměrem 1:0. Rozhodující branku vstřelil ve 25. minutě obránce Vlastimil Vidlička. Zlínští tak potvrdili, že na Teplice umějí: v dosavadních třech vzájemných zápasech pokaždé vyhráli.

Po opatrném začátku našel v 10. minutě Lasota v teplickém vápně Nehodu, který však v pádu ze dvou metrů těsně minul bránu. Potom se Lasota proměnil ve střelce, jenže jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem. Zanedlouho si naběhl do šance opět Nehoda, ale stejně jako v prvním případě mezi tři tyče nezacílil. Hosté mohli poprvé zahrozit z trestného kopu, ale Horváth napálil míč mimo.

Ve 25. minutě udělal zlínský gólman Novák ve vlastním vápně kličku Rezkovi a založil akci, na jejímž konci byl jediný gól zápasu. Obránce Vidlička se vysunul dopředu a přeloboval vybíhajícího brankáře Koláře. O devět minut později měl blízko k vyrovnání Benčík, jenže ve skrumáži mu pokazil radost Novák. Benčík poté předčasně vystřídal a jeho náhradník Divecký se na konci prvního poločasu blýskl pohotovou střelou. Novák však byl pozorný a míč vyboxoval.

Ihned po přestávce hledal Vidlička nabíhajícího Nehodu, ale před ním včas zasáhl vracející se Rada. Domácí byli v koncovce nebezpečnější. V 53. minutě skončil Červenkův technický pokus nad brankou, stejně dopadl i kapitán Švach. Potom hosté zvýšili obrátky, jejich nejnebezpečnějším hráčem byl Divecký, ale v koncovce se mu nevedlo.

Naopak po rychlém protiútoku našel Novosad zpětnou přihrávkou Janíčka, jenže Kolář si s jeho pokusem poradil. Největší příležitost ke zvýšení jednobrankového náskoku zahodil Švach, který po Červenkově centru ze tří metrů překopl branku. Tepličtí si sice v závěru vytvořili územní převahu, ale kýženého vyrovnání se už nedočkali.

Zlín vs. Teplice 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 25. Vidlička. Rozhodčí: Královec - Vodička, Pinkas. ŽK: Nehoda, Janíček - Doležal, Hunal. Diváci: 4315.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Lička (66. Novosad), Švach, Dobeš, Červenka - Lasota (90. Klhůfek), Nehoda (61. Janíček). Trenér: Mareček.
Teplice: Kolář - Doležal, Rada, Hunal, Leitner - Verbíř (76. Fenin), Lengyel, Horváth, Voříšek - Benčík (43. Divecký), Rezek (58. Tesařík). Trenér: Straka.