Žižkov přezimuje se sestupovou hrozbou

Je to jasné, Žižkov po další porážce přezimuje na předposlední, tedy sestupové příčce a trenér Václav Hradecký musel uznat, co asi bude následovat. "Logicky nastává, však víte co... Změna na lavičce," pravil. Liberec poprvé v sezóně a po devíti utkáních vyhrál venku.

Fotbalisté Viktorie Žižkov před zimní pauzou důvod k radosti nemají. Jsou na předposledním místě tabulky...

Člověk se v neděli na Žižkově nestačil divit. Na tak pěkný fotbal, jaký nabídly některé pasáže první půle, není totiž místní fanoušek zvyklý. V úvodu tlačili domácí. Kinského musela polekat šance Dirnbacha zblízka, rána Pikla z trestného kopu a především tutovka osamoceného Chihuriho, jíž předcházela vskutku báječná patička Prášila a centr Ščasného.

Pak přišly chvíle "slávy" sudího Járy. Když Pikl hrající hodinu hry na místě stopera zepředu zajel do Poláka a ještě se pak do něj pustil slovně, nevytáhl ani žlutou kartu... Totéž se opakovalo při Piklově kousku, kterým se dožadoval penalty. Za dvě žluté se ale přece chodí ven!

Slepičkovi druhý gól unikl

Liberec šel málem do vedení z první střely: Koloušek odcentroval na Kisela, ale Pižanowski dorážku zblízka fantasticky zneškodnil. "Už jsme to viděli v bráně," divil se kouč Severočechů Ladislav Škorpil. Při druhé ráně hostů však už bylo s Pražany zle. Pikl chyboval a Slepička pálil zpoza šestnáctky náramně přesně - 0:1. Za pět minut mohl dát tentýž hráč i druhý gól. Tentokrát se Pikl neshodl s Klimplem, jenže Slepička na gólmana už nevyzrál.

Po pauze úroveň absolutně klesla. Pasivní Severočeši vyklidili střed pole, ale zoufalý Žižkov je neztrestal. Jedinou vážnou šanci poslal hlavičkou nad Dirnbach, a tak diváky až do konce nejvíce bavil směšnými výroky sudí Jára. "Vypadali jsme fotbalověji. Soupeř měl v druhém poločase trochu tlak, ale v koncovce byl hodně bezzubý," řekl Škorpil.

Viktoria Žižkov vs. Slovan Liberec 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 33. Slepička. Rozhodčí: Jára - Amler, Hojsík. ŽK: Ščasný - Slepička. Diváci: 1627.
Žižkov: Pižanowski - Šimek, Pikl, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Prášil (61. Görner), Sabou, Dirnbach - Oravec, Chihuri (61. Mikolanda). Trenér: Hradecký.
Liberec: Kinský - Pilný, Valachovič, Lukáš, Janů - Kisel, Polák, Langer, Ančic - Koloušek - Slepička (64. Pospíšil). Trenéři: Škorpil a Csaplár.