Fotbalové Brno odvolalo Večeřu

Vedení fotbalového klubu 1. FC Brno odvolalo na mimořádném pondělním zasedání hlavního trenéra prvoligového mužstva Karla Večeřu. Toho v posledním utkání podzimní části první ligy v sobotu v Opavě nahradí ve funkci dosavadní kouč rezervního týmu Stanislav Schwarz.

Fotbalisté Brna (v červeném) mají nového trenéra

Večeřovi definitivně podrazila trenérskou židličku remíza 1:1 v sobotním ligovém utkání v Brně s Marilou Příbram. Po výborných výsledcích v Poháru Intertoto přitom vstoupili Brňané impozantně i do ligové soutěže a po prvních čtyřech kolech bez porážky dokonce vedli tabulku.

Poté však následovala série jedenácti zápasů, v nichž Brňané porazili doma pouze Teplice a pak uhráli remízy s Blšany, Ostravou, Jabloncem a Příbramí. Tato bilance je odsunula postupně až na deváté místo v tabulce a divácký zájem z letních měsíců opadl. Vše vyřeší zimní přestávka

"Pochopitelně, že důvodem odvolání Večeři jsou neuspokojivé výsledky a nevýrazný herní projev v posledních zápasech. Tým se dostal do krize, a proto jsme sáhli k tomuto kroku. Poslední zápas v Opavě povede trenér Stanislav Schwarz a potom máme část zimní přestávky na to, abychom situaci vyřešili," uvedl předseda klubového představenstva Vlastimil Sehnal.

Večeřa se stal sedmým odvolaným trenérem letošního ročníku první ligy. Ze svých postů už před ním nuceně odešli Radek Rabušic (Synot), Günter Bittengel (Blšany), Vítězslav Lavička (Žižkov), Vlastimil Palička (Jablonec), Tomáš Matějček (Opava) a Jozef Chovanec (Příbram).