Ani Olomouc zlínskou tvrz nedobyla

ZLÍN

Zlín na podzim uhájil domácí tvrz. V dohrávce 16. kola fotbalové ligy porazil Olomouc 1:0 pozdním gólem Koubského. Zlínští fotbalisté se v tabulce vyhoupli již na pátou pozici, Olomouc zůstává třetí. Oba týmy mají stejně jako čtvrtá Slavia sedmadvacet bodů a na lídra z Ostravy ztrácejí devět bodů.

Zlín je doma nepřemožitelný, v osmi utkání vybojoval na svém utkání 22 bodů. Sedmkrát vyhrál a jednou remizoval. Doma zdolal kromě olomoucké Sigmy také Teplice a Spartu.

Už ve čtvrté minutě olomoucký kanonýr Reiter lehce tečoval centr Babniče a málem otevřel skóre. Při Zlínu ale stálo štěstí, trefil jen pravou tyč. Domácí se ani nestačili vzpamatovat a další Babničovu přihrávku málem dotlačil do sítě Hudec.

Pak se už Zlín otřepal a začal udávat tempo. Švach po dvaceti minutách zblízka jen nastřelil gólmana Vaniaka, pak hlavičkoval nad bránu Nehoda. Pět minut před přestávkou pokazil dobrou akci Marcel Lička, na druhé straně vyzněl naprázdno i brejk Hanáků Babniče a Vlčka.

Do druhé půle nastoupila Sigma s podobnou vervou jako v úvodu utkání. V největší šanci ale Babniče na poslední chvíli odzbrojil Koubský. Kralovaly obrany, proto bylo příležitostí jako šafránu. Přesto se rodily, v jedné z nich Nehoda ve skluzu nevyzrál na Vaniaka. Lasota pak našel Červenku, jehož pohotový pokus se otřel o břevno.

Předčasná radost

Zlín se radoval v 68. minutě, ale Červenkův gól neplatil. Sudí Liba totiž viděl jeho předchozí ruku. Další výtečná možnost se zrodila deset minut před koncem. Po faulu na Nehodu kopal Novosad trestný kop z hranice šestnáctky, jeho rána se ale odrazila od břevna zpět do hřiště. Olomoucký bek Caha vzápětí na poslední chvíli zablokoval Červenkovu střelu a Zbožínek pak před brankou zastavil Koubského hlavičku.

Obrovský nápor Zlína přece jenom domácím přinesl ovoce. Po dalším z rohů vytvořili v olomoucké šestnáctce obrovský závar, odražený míč napálil před branku Lasota a úplně volný Koubský zblízka zařídil vítězství. Hosté se pak zmohli jen na Ševelovu střelu, kterou bez potíží chytil Novák.

Tescoma Zlín - Sigma Olomouc 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 87. Koubský. Rozhodčí: Liba - Amler, Petřík. ŽK: Kroča, Novosad - Caha. Diváci: 3558.