Rubriky:

1. liga

Horváth: Musím makat, snad přijde další šance

14. ledna 2004 10:21 - PRAHA

Už to vypadalo, že kapitán teplických fotbalistů Pavel Horváth nasměruje své další kroky do Německa, najednou je ale ticho po pěšině. Tahoun severočeského klubu ale z toho, že asi zůstane v domácí lize, zklamaný není. "Přece se z toho nezblázním," říká v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Už v závěru podzimu se o vás zajímaly Kaiserslautern, Mönchengladbach, ale zatím jste pořád v Teplicích. Je váš odchod do Německa teď reálný?
Vypadá to bledě... O nějakém zájmu jsem věděl, ale zatím se nic nestalo. Asi to nebylo tak konkrétní. Do přípravy jsem nastoupil s tím, že buď to vyjde, nebo ne. A i když v Teplicích zůstanu, tak mám i tady velikou motivaci - Pohár UEFA proti Celtiku Glasgow a i naši ligu, kde máme co zlepšovat.

V závěru roku se o vás znovu zajímala Sparta, ale její funkcionáři se pak v médiích nechali slyšet, že s vámi vůbec nemluvili...
Tak to mi asi blbne mobil... Pro mě je to jen další motivace dokázat, že ještě nějakou perspektivu mám. Aby nemuseli dokola říkat, že jsem neperspektivní.

Jste zklamaný, že odchod do zahraničí nevyšel?
Vůbec ne, přece se z toho nezblázním. Musím to brát tak, jak to je. Kolikrát záleží i na štěstí. Já vím jen to, že na sobě musím pořád makat, aby přišla další šance.

Fotbalová Evropa je ve finanční krizi, řada klubů je na pokraji bankrotu. Vy máte ve smlouvě klauzuli, že budete volný za 750 000 eur, což není zrovna málo...
Ta částka je sice na papíře, ale nikde není psáno, že je definitivní, vždycky se o tom dá jednat. Ale pravda je, že hodně firem má problémy a dolehlo to i na fotbal.

Spousta klubů argumentuje tím, že jsou hráči přepláceni a musí začít šetřit. Je to podle vás hlavní problém?
Záleží na konkrétním případu. Když někdo nabídne hráči smlouvu na pět let s dobrým platem, tak by ten fotbalista byl blbec, aby to nevzal. Klub potom po roce a půl zjistí, že na to nemá, ale to je pak chyba vedení a ne toho hráče.

Teplice začaly zimní přípravu naostro v Bedřichově. Jak jste to přežil?
Nic moc, zase se mi ozvalo tříslo, se kterým jsem měl potíže už na podzim. Pořádně jsem to nedoléčil a ty problémy se vrátily. Takže jsem jen šlapal na kole, chodil do posilovny a do bazénu.

Nezlepšilo se to, a proto jsem se teď rozhodl, že týden úplně vysadím. Zdraví má přednost. Jsem z toho trochu zaskočený, protože je to poprvé, co se mi něco takového na začátku přípravy stalo. Ale trenér mě ujistil, že to doženeme. I když to bude boj...

Teplicím se přes zimu rozpadl útok - odešli Rezek, Benčík i Zelenka. Jak to bez nich zvládnete?
Nedá se nic dělat. Réza se na podzim zviditelnil, sáhla po něm Sparta a udělal to, co měl. Všichni mu držíme palce. Heňa Benčík dostal nabídku z Turecka a šel tam zkusit štěstí. O tom ten fotbal je. Vrátil se Emil Rilke, přišel Jirka Mašek z Jablonce, zůstal Radek Divecký a jsou tam imladí kluci. Je na nich, aby se ukázali.

Na odchodu jsou i Lengyel a asi i Voříšek. Nebyl by to už citelný zásah do mužstva?
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Odchod Voříška by byl velkou ztrátou, je to jeden ze základních kamenů sestavy. Ale i kdyby odešel, museli bychom se s tím vyrovnat.

Trenér Straka se nechal slyšet, že kdybyste odešel ještě vy, byla by to morová rána...
Morová rána to možná bude, i když neodejdu. Odchod tří nebo čtyř lidí ze základu se projeví skoro všude. Ale jak už jsem říkal, musíme se s tím porvat. Peníze na velké nákupy nejsou.

Budete tedy muset přehodnotit své cíle?
Nemůžeme si asi stavět vzdušné zámky, že budeme hrát o titul a všechny porazíme. To deváté místo v tabulce se nám nikomu moc nelíbí. Zkusíme hrát tak, abychom si zase sáhli na evropské poháry. V tomhle ročníku už jsme se v Poháru UEFA dostali tam, kde nás asi čekal málokdo. Proti Celtiku můžeme jen překvapit.

Z klubu odešli dva vaši nejlepší parťáci a zároveň spolubydlící při soustředění - Zelenka a Rezek. Jak jste se vyrovnal s tímhle?
Odešly dva základní články naší party... Nejdřív jsem na pokoji bydlel se Zelím, a když se na podzim nedostával do kádru, tak s Rézou. Taky jsem teď na soustředění vyfasoval samotku.

Chvílemi jsem si připadal jako v Turecku, moc nadšenej jsem nebyl. Ale těžko můžu přijít za vedením klubu a říkat jim, ať neprodávají Rezka, že bych neměl s kým spát...

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..