Rubriky:

1. liga

Němec opouští Spartu, pomůže Žižkovu

20. ledna 2004 20:53 - PRAHA

Fotbalový veterán Jiří Němec nakonec přesídlí z pražské Letné na Žižkov. Sedmatřicetiletý záložník v úterý podepsal s předposledním celkem ligové tabulky smlouvu do roku 2005, Viktoria věří, že bude posilou v boji o záchranu mezi fotbalovou elitou.

 

PRÁVO

Týmu vedeném trenérem Günterem Bittengelem se tak povedlo přivést do kádru touženou defenzivní výztuhu.

"Já jsem za svůj fotbalový život nepoznal poctivějšího hráče z hlediska přístupu. Je to charakterově výborný člověk a na svém postu patří stále k nejlepším hráčům v lize," řekl Bittengel. Němec do Viktorie odchází i přesto, že ještě minulý čtvrtek lákání svého dlouholetého přítele na lavičce Žižkova odmítl.

"Kategorické ne mi sice Jirka neřekl, ale zároveň prý nehodlá nic měnit na svém rozhodnutí zůstat i na jaře ve Spartě. A já to plně respektuji," řekl minulý týden ČTK Bittengel.

Kouč Viktorie potřeboval přivést zkušeného hráče před začátkem bojů o záchranu v první lize. "Hráč takového kalibru by se nám moc hodil, ale žádný nátlak jsem na něj nedělal a ani to dělat nehodlám. Je to dost zkušený hráč, určitě dobře ví, co je pro něj nejlepší," dodal minulý týden Bittengel, který Němce trénoval v uplynulé sezóně v Blšanech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..