Rubriky:

1. liga

Liberec za Doška zaplatil deset miliónů

22. ledna 2004 16:51 - LIBEREC

Brněnský útočník Libor Došek se překvapivě stěhuje do Liberce. Pětadvacetiletý fotbalista, o nějž měl eminentní zájem lídr první ligy z Ostravy, ve čtvrtek podepsal se severočeským celkem tříletý kontrakt. Podle informací Práva vyinkasuje Brno 10 miliónů korun plus procenta z Doškova dalšího přestupu.

 

ČTK/Otto Ballon Mierny

Došek se má v Liberci poprvé hlásit v pondělí, s mužstvem ihned odcestuje na soustředění na Kypr. "Vidím v přestupu možnost dalšího výkonnostního růstu. Konkurence v Liberci se nebojím, věřím, že se dostanu do základní sestavy," řekl L. Došek.

"Libor potřeboval změnu. V Liberci by si měl zahrát i evropské poháry," přiblížil motivy přestupu Julius Kramarič, právník agentury Chovanec Sport, která Doška zastupuje.

Došek odehrál podzimní část ligy ve skvělé formě a se sedmi brankami byl nejlepším střelcem desátého mužstva soutěže. Velký zájem o vyhlášeného kanonýra měl i vedoucí celek ligy z Ostravy, sedmimiliónovou nabídku Baníku ale Brněnští nepřijali.

Má vylepšit produktivitu Liberce

Na podzim absolvoval Došek testy v ruském Rostově, na kterých však neuspěl a z přestupu sešlo. Mluvilo se i o tom, že by mohl odejít do nespecifikovaného anglického klubu, ale nakonec zakotví v Liberci. Slovan se potýkal na podzim se špatnou koncovkou a útočníka Doškova formátu uvítal.

"Vzhledem k naší nízké nízké produktivitě jsme hledali střelce a myslíme si, že by jím Došek mohl být," řekl ČTK sportovní manažer Liberce František Mysliveček. Došek zatím v lize odehrál 136 zápasů, v nichž vstřelil 34 branek.

hok, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..