Rubriky:

1. liga

Štajner: Bál jsem se, zda to vyjde

3. února 2004 08:56 - PRAHA

V pondělí se definitivně dotáhlo do konce hostování Jiřího Štajnera v pražské Spartě. Útočník německého Hannoveru je rád, že vše nakonec dobře dopadlo a do Sparty se náramně těší. V rozhovoru pro deník Právo dále prozradil, co musí před návratem do Čech ještě zařídit a s jakým očekáváním přichází do největšího českého klubu.

 

ČTK

Jaká byla noc na pondělí?
Ta už vcelku v pohodě, protože Hannover se domluvil se Spartou prakticky hned po našem zápase s Hamburkem. Pozdě večer mi volal prezident Sparty Vlastimil Košťál, že všechno klaplo. Oddechl jsem si. Zato dny a hodiny před tím byly plné nejistoty. Bál jsem se, zda to vyjde. V Hannoveru mi dokonce ještě v minulém týdnu řekli, že rozhodně zůstávám. Nebyl jsem z toho nadšený. Se Spartou už jsem byl totiž týden dohodnutý na všech podmínkách.

Co od nového angažmá v týmu úřadujícího českého mistra a účastníka osmifinále Ligy mistrů očekáváte?
Především se vracím domů a navíc do prvotřídního klubu. Ještě na jaře si mohu zahrát Ligu mistrů. Věřím, že na Letné fotbalově ožiji, protože v Německu to pro mne nebylo to pravé. Hostování mám na půl roku a uvidíme, jaké jaro bude. Třeba zůstanu i potom. Určitě to pro mne bude lepší i z hlediska reprezentace. Na mistrovství Evropy chci a myslím si, že tam budu mít blíž ze Sparty, kde bych měl pravidelně hrát, než z Hannoveru, kde jsem často vysedával na lavičce.

Kdy se na Letné objevíte?
V pondělí vyřizuji formality a osobní záležitosti. Jakmile to dokončím, vezmu to nejnutnější a jedu do Liberce. Přítelkyně tu pak dozařídí zbytek a odveze věci do Liberce. Já budu už zítra před polednem na Letné fasovat věci, absolvuji tiskovou konferenci a odpoledne mě čeká první trénink s mužstvem. Moc se na to těším.

Vy jste s Libercem bytostně spjatý, ale hrát budete za Spartu. Hodláte denně dojíždět?
Denně asi těžko. V Praze si najdu něco malého na přespávání, když to bude nutné. Jinak chci žít v Liberci.

Dal Vám nějaké první informace o Spartě Petr Johana, bývalý spoluhráč z Liberce?
Stihli jsme si vyměnit nějaké textové zprávy, ale telefonicky jsme spolu nemluvili. Na povídání teď bude času dost.

Už víte, na jakém místě budete na Letné hrát?
Předpokládám, že v útoku nebo za ním. Do obrany mě určitě nepostaví.

Máte vybrané číslo dresu?
V domácí lize to bude dvacítka a v Lize mistrů čtyřiadvacítka.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..