Rubriky:

1. liga

Sionko: Odchod byl nejlepší řešení

3. února 2004 11:08 - PRAHA

Fotbalový útočník Libor Sionko se po čtyřech a půl letech rozhodl opustit kádr pražské Sparty. Po příchodu Jiřího Štajnera z Hannoveru a Jana Rezka z Teplic si nebyl jistý svou pozicí v týmu a tak se raději rozhodl využít nabídku z rakouského Štýrského Hradce. Více 27letý fotbalista prozradil v rozhovoru pro deník Právo.

 

ČTK/AP

Nepovažujete přestup do Štýrského Hradce ze Sparty za krok zpátky?
Rozhodně ne. Štýrský Hradec sice nehraje Ligu mistrů, ale patří ke špičce rakouské ligy a tato soutěž má solidní kvalitu. Když už mě koupili a stáli o mne, tak předpokládám, že budu hrát pravidelně. Je mi jasné, že i tady budu muset o místo v sestavě bojovat, ale předpokládám, že dostanu víc šancí. O mužstvu toho zatím moc nevím, ale to přijde. Jednání s jeho vedením byla velice korektní a vstřícná. Dohodli jsme se rychle.

Na jak dlouho jste podepsal kontrakt?
Na rok a půl a s podmínkami jsem velmi spokojený.

Co vás vedlo k rozhodnutí odejít ze Sparty?
Chtěl jsem si zahrát v zahraničí, což byl jeden zdůvodů. Ve Spartě jsem nehrál pravidelně a nic nenasvědčovalo tomu, že bych na jaře nastupoval na místě, které mi herně vyhovuje. Dívám se na situaci reálně, ale rozhodně důvodem k tomuto rozhodnutí nebyla obava z konkurence. O místo v sestavě bych se popral, ale spíš to vypadalo, že budu nastupovat zleva, pokud půjdu na hřiště, a to pro mne není to pravé.

Z Rakouska ale může být do reprezentace o hodně dál, než z Letné...
To je sice možné, ale když budu pravidelně hrát a bude se mi dařit, může do ní být naopak blíž. Tohle nejlépe posoudí trenér Brückner.

Vy jste ale mohl odejít i do Ruska, proč jste tuto možnost odmítl?
Rusko není zemí, kde jsem chtěl hrát a žít. Hlavně zpohledu rodiny.

Zájem měly údajně i kluby ze západní Evropy...
Žádná nabídka ale nebyla konkrétní.

Kdy odjedete za svým novým mužstvem?
Momentálně je GAK v Římě, ale za dva dny se vrací. Do Rakouska pojedu ve čtvrtek. V Praze si alespoň stihnu vyřídit všechny potřebné formality.

Pojedete sám nebo s manželkou?
Odjedeme tam oba. Musíme zařídit bydlení a další věci s přestěhováním spojené.

Jak se budete domlouvat?
Němčinu moc neumím, takže zpočátku hlavně anglicky. Určitě se budu německy učit. V první řadě se musím s trenérem a spoluhráči domluvit fotbalově.

Na co budete ze čtyřapůlletého působení ve Spartě nejvíc vzpomínat?
Určitě na tři mistrovské tituly a nádherné zápasy Ligy mistrů.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..