Rubriky:

1. liga

Sparta lovila posily i ve druhé lize

4. února 2004 18:29 - PRAHA

Fotbalová Sparta se při lovu posil pro jarní pokračování první ligy nerozhlížela jen v Německu, odkud přivedla na hostování kanonýra Štajnera, či v Teplicích, které na Letnou pustily své opory Voříška a Rezka. V hledáčku a později i v sítích uvízli také dva druholigoví fotbalisté - z Vítkovic přišli talentovaní mladíci Tomáš Grigar a Pavel Malcharek.

 

Novinky

Zatímco gólmanu Grigarovi je dvacet, útočník Malcharek je ještě o tři roky mladší. Sparta usilovalo zejména o druhého jmenovaného již delší čas, nakonec se však oba přestupy upekly až na poslední chvíli.

Nejde však v jejich případě o zbytečný nákup? Vždyť Sparta je našlapána reprezentanty a v jejím kádru se neprosadila již řada mnohem známějších fotbalistů... "Nemyslím si, oba patří do mládežnické reprezentace a mají velkou šanci prosadit se později i v té seniorské," odbýval šéf Sparty Vlastimil Košťál podobné dotazy v úterním rozhovoru s fanoušky.

Ovšem i Grigar přiznává, že prosadit se do brankoviště přes dvojici Blažek - Kouba bude nesmírně obtížné. "Oba jsou vynikající a ve všem přede mnou. Musím se hodně učit, zlepšovat se a držet se jich. Jen tak můžu jít nahoru."

Oba noví hráči se představili na dnešním tréninku. "Byli jsme hodně nervózní," shodli se Grigar i Malcharek na stránkách klubu. "Jde jen o to se co nejdříve otrkat, pak už to bude dobré," přidal bývalý vítkovický forvard, který během krátké kariéry již stihl zahraniční stáže v Hamburku a Liverpoolu.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..