Rubriky:

1. liga

Štajner: Góly přidám příště

9. února 2004 21:44 - PRAHA

Jiří Štajner se v zimní přestávce stal jednou z největších posil pro jarní část české fotbalové ligy. Podsaditý útočník přesídlil z Hannoveru do pražské Sparty a pochvaluje si atmosféru v novém týmu. V rozhovoru pro deník Právo dále prozradil, jak se těší na AC Milán a divákům slibuje střílet góly.

Máte za sebou první zápas a tréninkový týden, jak se ve Spartě cítíte?
Velmi dobře, ale o tom jsem nepochyboval, s tím přáním jsem na Letnou šel. Pookřávám a snad to bude brzy znát i na mojí hře. V prvním utkání jsem ještě branku nedal. Terén byl hrbolatý, nevycházely mi ani některé kličky. Příště už to bude i s góly.

Hrál jste v útoku i středové řadě, kde vám to vyhovuje víc?
Do Sparty jsem přišel jako útočník a vpředu asi budu hrát nejčastěji. Na levé straně zálohy jsem se také necítil špatně. Jsem zvyklý nastupovat i za vysunutým útočníkem. Záleží na trenérovi, kam mě postaví. S Rezkem si vpředu rozumím, s Gluščevičem jsem tam byl jen chvilku, ale nevidím problém v tom, že bych si s ním nebo s jinými spoluhráči nevyhověl. Jen se potřebujeme ještě víc sehrát, a to bezpochyby přijde.

Už jste se stihl sejít nebo si zatelefonovat s Liberečáky?
Nebyl čas a navíc ono tam už není moc těch Liberečáků, které myslíte, tedy z mužstva, s nímž jsme vyhráli titul. Navíc na Letné jsem se sešel s Petrem Johanou. Určitě se ale s klukama uvidím.

Vedle koho sedíte ve sparťanské kabině?
Z jedné strany mám Pavla Pergla, z druhé Honzu Rezka. Posadil mě tam kustod John. Zápisné pochopitelně dám, už znám taxu.

Překvapilo vás přijetí diváků v sobotním zápase?
Bylo to super a moc příjemné, přišlo jich hodně, proto mě mrzelo, že jsem je nepotěšil gólem. Určitě ho ode mne čekali. Ale dočkají se.

Těšíte se na ligu a AC Milán?
To víte, že ano! Myslím si, že máme šanci i proti Italům. Oni hrají pořád stejně, na Ševčenka, my můžeme překvapit. Co se týká mužstev z naší ligy, žádné informace o nich nesháním, trenér nám určitě včas všechno řekne, ale s tímhle kádrem musíme bojovat o titul a věřím, že ho získáme.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..