Rubriky:

1. liga

Baník chce titul, ale bere i poháry

12. února 2004 10:14 - PRAHA

Fotbalisté Baníku Ostrava nehodlají v jarní části opouštět první příčku ligové tabulky. "Už by bylo bláhové říci, že nás neláká titul. Chceme jej! Když by to ale nevyšlo, bereme i start v pohárové Evropě," uvedl předseda představenstva klubu Jakub Kahoun. Před startem jarní části se v Ostravě prodaly další čtyři tisíce permanentek.

 

FC Baník Ostrava

Ke splnění vytyčené mety má Baník nakročeno rázně. Po šestnácti kolech vede tabulku se sedmibodovým náskokem před Spartou. "Když před rokem přebíral klub nový majitel Daniel Vacek a tvrdil, že by chtěl hrát s Baníkem o titul, řada lidí se usmívala. Přitom teď je to realita a snad se o něj budeme rvát až do konce ligy," poznamenal Kahoun.

Posilou setrvání Bolfa

Na start v evropském poháru čeká ostravský klub od podzimu roku 1991, mistrovský titul se dokonce slavil na Bazalech ještě o deset let dříve. "Rozhodně by neúčast v některém evropském poháru byla při vývoji v lize pro nás neúspěchem, ovšem na týmu je vidět, že snu o titulu hodlá podřídit všechno," analyzoval situaci trenér František Komňacký.

Baníku v zimní přestávce nevyšlo posílení kádru. "V případě brněnského Doška jsme se nechtěli pustit do finančních dostihů a Žižkov od jednání o přestupu Oravce sám ustoupil," vypočítával Kahoun. Jedinými změnami tak jsou odchod útočníka Prohászky na Žižkov a rozšíření mužstva o talentované dorostence Cigánka a Tomašáka. "Největší posilou však pro nás zůstává, že jsme udrželi obránce René Bolfa. Do Auxerre by měl odejít až po skončení sezóny," potvrdil Kahoun a připustil, že zájem byl i o jiné hráče: "Ovšem o nikom jsme jednat nechtěli. Jedinou výjimkou zůstal Bolf a jsem moc rád, že to tak dopadlo."

Neprohráli 46 utkání

To, že klub nezahájil zimní výprodej, podpořilo v Ostravě fotbalovou euforii. Zájem o fotbal se promítl v počtu prodaných permanentních vstupenek, sezónních lístků zmizelo 10 200, z toho 8093 v zimě. "To je asi český rekord. Další permanentky už netiskneme, chceme nechat v prodeji před každým utkáním čtyři a půl tisíce lístků," řekl Kahoun a jen doufal, že v případě postupu do evropských pohárů by byl stejný zájem o permanentky i v létě.

Trenéra Komňackého nechával klidným i mediální hon na Baník, který pořádají zbylé kluby. Každý chce ukončit sérii Ostravanů bez porážky, jež už trvá 46 utkání! Šestnáctkrát Baník neprohrál v tomto ligovém ročníku, čtyřikrát na konci předešlé sezóny a mezitím uspěl ve 26 přípravných a pohárových zápasech, v nichž nastoupil A tým. "Máme dost zkušených hráčů na to, abychom tento tlak ustáli," byl skálopevně přesvědčen trenér.

Rezervy jsou v útoku

V zimní přípravě Baník v deseti utkáních šestkrát vyhrál a čtyřikrát remizoval. Absolvoval vydařené soustředění na Kypru a kouče těší, že kromě dlouhodobě zraněného Dvorníka má ostatních 23 hráčů zdravých. "Příprava odhalila naše slabší i silnější stránky. V útoku máme rezervy, ale inkasovali jsme jen šestkrát, v posledních čtyřech utkáních vůbec. Už řeším jen minimum otazníků v základní sestavě," přiznal se Komňacký.

Nejlepším střelcem zimy byl mladík Varadi s pěti zásahy, třikrát se trefil Krpec, dva góly dal i nejlepší kanonýr podzimu Heinz. "Adam Varadi díky nebojácnosti, důrazu a umění vybrat si správné místo kzak ončení určitě v průběhu jara nasbírá další ligové starty, ale zatím počítáme, že se častěji do zápasu zapojí jako střídající hráč," uzavřel Komňacký.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..