Baník vykročil do jarní části dalším vítězstvím

LIBEREC

Fotbalisté Baníku Ostrava pokračují ve svém nezdolném tažení první ligou i v její jarní části. V 17. kole nejvyšší soutěže porazili v Liberci domácí Slovan 2:0, když obě branky vstřelil Marek Heinz. Nejlepší kanonýr ligy už má na kontě 14 vstřelených branek. Ostrava ještě v letošním ročníku nepoznala hořkost porážky.

Fotbalisté Baníku neztratili nic ze svého vítězného kouzla ani na jaře

Někteří domácí fanoušci po druhém gólu naštvaně odcházeli. Nikoho už asi nezajímalo, že byl Liberec v první půli lepší. Tým má problém: neumí střílet góly. Tři muži - exbrněnský útočník L. Došek a trenérská dvojice Griga, Lavička - prožili v klubu neradostný start.

"Titul po tomto těžkém utkání už nevisí tak vysoko," radoval se naopak kouč vítězů František Komňacký. V úvodu působili domácí rozehranějším dojmem, přesto měl šance Baník: po první desetiminutovce úplně vyloženou Čížek po Ličkově příhře, jenže Hauzr v tomto případě zasáhl pohotově a zlikvidoval i následnou nebezpečnou hlavičku Bolfa po rohu.

Liberec se přes rozhozeného a nervózního soupeře hrnul dopředu rychlými kombinacemi a hlavní tribuna vzdychala zklamáním při dvou zmařených příležitostech velmi dobrého ghanského útočníka Gyana. Jenže klíčové chvíle se na skvěle připraveném trávníku děly až po pauze.

Kdyby tak Liberec proměnil jednu ze dvou tutovek... V 50. minutě se řítila do rozhozené obrany dvojice Došek-Kisel, jenže ránu slovenského záložníka vyrazil výjimečný Laštůvka, zrovna tak jako hned vzápětí příležitost Doška.

A pak se ukázalo, kdo je nejlepší střelec ligy! Do té doby neviditelný Heinz oklamal Holeňáka a Hauzra potupil jesličkami - 0:1. Když se rozpustila mlha z oslavných dýmovnic, byl pár minut klid, pak Lička napálil balón z voleje do Hauzra a o chvilku později Heinz Liberec dorazil definitivně.

K ničemu nebyly Liberci ani další tři obrovské šance, Laštůvka byl nepřekonatelný. "Baník byl vynikající! Jeho ambice na titul jsou vskutku znatelné," uznal domácí kouč Stanislav Griga.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 61. a 77. Heinz. Rozhodčí: Vidlák - Gulajev, Krátký. ŽK: Janů - Matušovič. Diváci: 7380.
Sestavy:
Liberec: Hauzr - Zápotočný, Lukáš, Holeňák, Janů - Kisel (75. Papoušek), Langer, Hodúr, Ančic - Baffour (78. Slepička), Došek. Trenéři: Griga a Lavička.
Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Besta, Drozd - Látal, Bystroň, Lička (90. Varadi), Čížek - Matušovič (80. Slončík), Heinz (87. Magera). Trenér: Komňacký.