Čech nedochytal utkání s Lens

MNICHOV

Gólman fotbalové reprezentace Petr Čech nedochytal sobotní ligové utkání francouzské ligy v Lensu. Ve 30. minutě špatně spadl, poranil si loket a i když se pokusil dohrát zápas se zavázanou rukou, musel nakonec ihned střídat. V německé fotbalové lize naproti tomu zazářil Václav Svěrkoš z Mönchengladbachu.

Petr Čech ještě před svým odstoupením jednou inkasoval. Jeho náhradník Chaigneau pak v závěru pustil druhý gól a Rennes prohrálo s Lens 1:2.  Nezávisle na tom začalo Rennes za Čecha, který v létě odejde do Chelsea, sledovat dvaadvacetiletého švédského reprezentanta Isakssona z Djurgaardenu.

Vedoucí Monako utrpělo doma senzační prohru s Lille, teprve třetí v sezoně, a nabídlo Lyonu či Auxerre, které v neděli čeká vzájemný zápas, šanci snížit jeho náskok na čtyři body.

Francie - 24. kolo:
Guingamp - Bastia 1:0 (16. Shereni), Lens - Rennes 2:1 (25. Thomert, 84. Coridon - 81. Piquionne), Monako - Lille 0:1 (79. Moussilou), Montpellier - Mety 0:1 (5. Leca), Toulouse - St. Germain 0:1 (28. Ljuboja), Nantes - Nice 3:1 (29. a 84. z pen. Moldovan, 6. Pujol - 38. Meslin), Ajaccio - Štrasburk 0:0, Le Mans - Marseille 0:0.
20. Toulouse24461416:3318

Ani fotbalisté Bayernu Mnichov nezlomili výborné výsledky Bochumi na jejím stadionu a prohráli tam v zápase německé ligy 0:1. Obhájce trofeje nastoupil bez potrestaného tvůrce hry Ballacka a hlavně kvůli jeho absenci poprvé od roku 1985 odjížděl z Bochumi s prázdnou. Ztráta Bayernu na vedoucí Brémy tak může narůst až na devět bodů.

Bochum zůstává v boji o místo v předkole Ligy mistrů. Doma už neprohrála skoro rok, naposledy loni v březnu právě s Bayernem 1:4. A tentokrát to mnohem slavnějšímu klubu vrátil i s úroky. Už v 8. minutě mu nabídl úspěch fatální chybou stoper Robert Kovač, který přihrál přímo Freierovi a od něj míč putoval k osamocenému Dánovi Madsenovi. Kahn proti němu neměl šanci.

Naopak jeho protějšek zářil. Proti nejlepšímu gólmanovi loňské sezony Nizozemci van Duijnhovenovi neuspěli ani Pizzarro, ani Zé Roberto. Bayern poprvé od začátku listopadu v lize prohrál a po nedávném vyřazení z poháru bude v jeho kabině pořádné dusno.

V dresu Mönchengladbachu září Václav Svěrkoš. Po gólu do sítě Brém v minulém kole tentokrát pokořil obranu dalšího špičkového týmu bundesligy. Svou trefou z 84. minuty způsobil, že Stuttgart podruhé za sebou remizoval, navíc pokazil kouči Magathovi jubilejní stý zápas na lavičce VfB.

Hosté se radovali z prvního bodu v novém roce. Jejich obraně poprvé šéfoval skvělý Rubén, půjčený z Realu Madrid, Ulich zaměstnával domácího brankáře střelami z dálky a v útoku se činil Svěrkoš. V první půli jej soupeř zastavil jen za cenu zranění hlavy, ale v závěru už jej neuhlídal. První střelu z blízka ještě bývalému ostravskému útočníkovi chytil Hildebrand, na dorážku ale byl krátký.

Německo - 20. kolo:
Hamburk - Wolfsburg 2:0 (18. Barbarez, 88. Rahn), Hannover - Leverkusen 2:2 (40. Mathis, 48. Konstantinidis - 65. Berbatov, 71. Franca), Frankfurt n. M. - Rostock 1:1 (39. Chris - 82. Arvidsson), Freiburg - Hertha Berlín 2:3 (76. vlastní Hartmann, 87. Ckitišvili z pen. - 24. Friedrich, 44. Neuendorf, 63. Reina), Stuttgart - Mönchengladbach 1:1 (5. Szabics - 84. Svěrkoš), Kolín n. R. - Schalke 0:2 (25. van Kerckhoven, 81. Delura), Bochum - Bayern Mnichov 1:0 (8. Madsen).