Tepličtí čekají na výhru už devět zápasů

Ani v devátém zápase po sobě se tepličtí fotbalisté nedočkali ligového vítězství a v příštím týdnu nepojedou na zápas třetího kola Poháru UEFA na půdu Celtiku Glasgow v ideálním rozpoložení. V sobotu na domácí půdě totiž marně dobývali obranu Olomouce a remizovali 0:0. Čtyři zápasy v řadě už navíc nevstřelili branku.

První půle příliš fotbalové radosti nepřinesla a zároveň jasně demonstrovala největší současný problém Severočechů: naprosto bezzubou koncovku. Olomouc se zakopala na své vlastní polovině a domácím zatápěla jen na začátku. Babnič nejprve slabě vystřelil po zemi a vzápětí těsně nedosáhl na Špiláčkovo vysunutí. Poštulka, který vystřídal v teplické brance Koláře, pak už byl téměř bez práce.

Hanáci se totiž stáhli do defenzivy a čelili teplickému tlaku. Strakův tým hrozil především ze standardních situací a po křídelních akcích; tepličtí fotbalisté však evidentně nejsou v pohodě a doplácejí hlavně na bídnou finální fázi. V desáté minutě sice Verbířova tečovaná střela skončila v síti, ale sudí odmával ofsajd. Před olomouckou branku létal jeden centr za druhým, soustředěná obrana hostí nicméně obstála.

Kowalíkovu střelu jistě zkrotil gólmana Vaniak, Hunala v 23. minutě v nadějné šanci zablokoval bek Randa a po deseti minutách chyběl stoperu Radovi ke gólové hlavičce metr. Impulzivní kouč Straka u postranní čáry jen bezmocně lomil rukama, když Doležalovy dalekonosné pokusy proletěly nad olomouckou brankou.

Teplický stereotyp v ofenzivní části bez zraněného špílmachra Horvátha pokračoval i po změně stran: urostlý záložník Krmaš se dvakrát během krátké chvíle neprosadil v solidních hlavičkových pozicích a z prořídlých tribun se začal ozývat pískot. V 56. minutě mohlo být veseleji: Mašek vysunul do skvělé šance Kowalíka, ale ten v ideální palebné pozici zamířil jen do Vaniakovy náruče.

Domácí riskovali a Sigma vycítila šanci v rychlých protiútocích. Po čtvrthodině hry se žlutomodří dvakrát třásli strachem: důrazný Reiter nejprve přetlačil Radu a nabíhající Kučera v největší šanci zápasu napálil jen nohy vybíhajícího Poštulky. Teplicím po dvou minutách selhal ofsajdsystém, ale úplně volný Reiter se o sólo připravil špatným zpracováním míče.

Severočechy mohl čtvrt hodiny před koncem ještě spasit střídající ligový debutant Benát, ovšem ani on svojí střelou jistého Vanika neohrozil, pak v ofsajdu hlavičkoval nad Tesařík. V poslední minutě nastavení ještě mohl strhnout výhru na teplickou stranu bek Doležal, ale jeho střela z trestného kopu mířila těsně vedle pravé šibenice.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Matějek - Gulajev, Adam. ŽK: Krmaš - Randa, Špiláček, Caha, Urbánek. Diváci: 3735.
Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal, Leitner - Verbíř, Krmaš, Skála (64. Benát), Tesařík - Kowalík (68. Veleba), Mašek. Trenér: Straka.
Olomouc: Vaniak - Randa, Krajčovič, Hudec, Caha - Vyskočil, Špiláček, Zbožínek, Kučera - Babnič (80. Urbánek), Reiter (84. M. Hubník, 90. Ševela). Trenér: Uličný.