Nezmar nedal penaltu, Synot přesto vyhrál

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Synotu nakonec přece jen využili početní převahu a porazili Jablonec 1:0. Domácí se sice v přesilovce po vyloučení jabloneckého Flachbarta trápili, ale Petr Čoupek svým prvním ligovým gólem rozhodl o jejich výhře.

Oproti prvnímu jarnímu kolu se trenér Synotu Jarolím vrátil ke hře se čtyřmi obránci. Navzdory této změně domácí tým vytrvale útočil, jeho aktivita však končila na pozorně hrajících zadácích Jablonce. Vážnější šanci připravil Meduna v 10. minutě přihrávkou podél celého trestného území Ivanovi, jehož střela ale těsně minula branku.

Ve 25. minutě našel Abrahám přesnou přihrávkou Ivanu, jehož střelu Špit vyrazil. Z následného rohového kopu hlavičkoval Bureš do horního růžku jablonecké branky a obránce Flachbart jen rukou vyrazil míč nad branku. Byl vyloučen a navíc kopal Synot penaltu. Slabou a špatně umístěnou Nezmarovu střelu však stačil Špit vyrazit. Středová řada Synotu nepřesně kombinovala a bojovně hrající Jablonec soupeře až do přestávky nepustil do šance.

Smíšek v závěru minul vyrovnání

Oslabení hosté se i po změně stran pokoušeli o rychlé výpady, ale chyběla jim přesnost v zakončení. Synot postupně získal převahu, kterou korunoval v 57. minutě vítězným gólem. Po zaváhání jablonecké obrany sice stačil brankář Špit Medunovu střelu vyrazit, ale Čoupek, který se v létě vrátil po čtyřech letech v Německu, poslal míč zblízka do sítě.

Soupeř nerezignoval, ale v 64. minutě nedokázal Šenkeřík v nadějné pozici přehodit vybíhajícího brankáře Drobisze. Výkon Synotu oživil Petržela, jenž vystřídal poněkud neprůbojného Ivanu. Domácí fotbalisté se pak dostávali častěji ke střelbě, pokusům Meduny a Polácha však opět chyběla přesnost. Mohlo se to vymstít, čtyři minuty před koncem sahal po vyrovnání Smíšek, ale těsně minul cíl.

1. FC Synot - FK Jablonec 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 57. Čoupek. Rozhodčí: Jiřík - Pustka, Kordula. ŽK: Palinek - Kordula, Weber, Smíšek. ČK: 26. Flachbart. Diváci: 3870.
Synot: Drobisz - Rajnoch, Kostka, Palinek, Bureš (84. Kadlec) - Ivana (63. Petržela), Polách, M. Abrahám, Čoupek - Meduna, Nezmar (69.Malár). Trenér: Jarolím.
Jablonec: Špit - König, Hochmeister, Hrotek, Flachbart - Michálek (86. Laštovka), Herzán (77. Svojtka), Kordula, Weber (83. Vodehnal) - Šenkeřík, Smíšek. Trenér: Rada.