Rubriky:

1. liga

Sparta chce bojovat o druhé místo

29. února 2004 13:17 - PRAHA

Pražská Sparta po dvou remízách a propadu na třetí příčku tabulky fotbalové ligy přehodnocuje cíle. "Už nás musí zajímat i boj o druhé místo," přiznal generální ředitel klubu Miroslav Pelta a dodal: "Boj o titul samozřejmě nevzdáváme, ale Baník by musel hodně ztrácet a my vyhrávat."

To, co Sparta předvedla v Budějovicích, když ztratila dvoubrankový náskok, je naprostý diletantismus. Šestadvacet minut před koncem se tři body rozplynuly způsobem, jaký se nevidí snad ani mezi žáčky. Sparta totálně selhala, takhle se o titul nebojuje. Domácí naopak předvedli, co to je nasazení a bojovnost. Tyhle vlastnosti jako by si Pražané brali ze šatny na trávník jen v utkáních Ligy mistrů.

:. VÝBUCH V BUDĚJOVICÍCH
Sparta znovu klopýtla, ztratila dvoubrankový náskok

"Soupeři se proti nám v Gambrinus lize dokáží vzepnout k maximálním výkonům. Podobně jako my proti gigantům v Lize mistrů. Pro nás je největším problémem přenést výkon z evropského poháru do domácí soutěže. Nezvládáme návrat ke všedním dnům," posteskl si kouč Sparty Jiří Kotrba, jemuž dali jeho svěřenci k sobotním šestačtyřicátým narozeninám hodně nevkusný dárek.

Jiří Štajner vstřelil dva góly. O jeden ho připravil zdvižený praporek asistenta Petříka, který viděl ofsajd, který nebyl, což potvrdily i televizní záběry. Petříkovi se tohle ale stává nápadně často... Nutno ovšem poznamenat, že sporný ofsajd mohli se stejným úspěchem reklamovat i domácí.

"Díval jsem se, kde jsou obránci, ofsajd to nebyl, ale co s tím nadělám," prohlásil Štajner. Ztrátu titulu však odmítl... "Vždyť se Baníku přibližujeme bod po bodu, Teď je to o pět," usmál se ale pak vážně dodal: "Baník také ještě všechno nevyhrál, pořád zbývá dost kol, i když jsme si situaci zase ztížili."

:. STATISTIKY
Podrobné statistické údaje fotbalové ligy si prohlédněte zde.

Karel Felt, Právo, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..