Olomouc vyhrála, aniž dala gól

OLOMOUC

Olomoučtí fotbalisté sice neprolomili své jarní střelecké trápení, přesto Příbram v utkání 19. kola porazili. K první jarní výhře jim pomohla vlastní branka příbramského útočníka Žemlíka, soupeř naopak poprvé po zimní pauze poznal hořkost porážky.

Domácí ve snaze prolomit sérii bez vítězství a bez vstřeleného gólu začali útočně, a protože hostující Příbram hrála v rozestavení 3-4-3, byl k vidění oboustranně svižný útočný fotbal.

Více šancí měli v prvním poločase domácí, ale příležitosti Reitera a Babniče ke gólům nevedly. Po brance volalo zejména Reiterovo sólo z 19. minuty přes půl hřiště, které slovenský kanonýr zakončil střelou mimo branku. Největší příležitost domácích měl ve 24. minutě Babnič, ale sám před Pařízkem nastřelil vybíhajícího příbramského brankáře. Další příležitosti domácích Pařízek bez problémů vychytal.

Recept nabídl Žemlík

Recept na jeho překonání nakonec domácím nabídl sám příbramský Žemlík. Ve 43. minutě po Babničově přímém volném kopu ve snaze odhlavičkovat míč jej stočil směrem na vlastní branku a překonal vybíhajícího brankáře Pařízka. Domácí se sice po 332 minutách konečně radovali ze vstřeleného gólu, ale jejich střelecká nemohoucnost trvá dál.

Po přestávce hosté zapnuli na nejvyšší obrátky a domácí měli v obraně dost práce. V 60. minutě Novák vystřelil z hranice šestnáctky a Vaniak vytáhl jeho ránu na roh. Chvíli nato Cesarec sám před Vaniakem mířil nad. Poté střílel nebezpečně z přímého volného kopu Otepka, ale Vaniak střelu vyrazil. V 70. minutě na druhé straně přešel přes dva hráče Babnič, ale z levé strany vystřelil k protější tyči mimo.

V dalším průběhu zápasu se domácí soustředili na obranu, kontrolovali hru a drželi vedení. V útoku se domácí proti řízné obraně hostí neprosazovali. V samém závěru se ještě příbramští pokoušeli o vyrovnání, ale střídající Loseille a v nastavení i Riegel ztroskotali na domácím brankáři Vaniakovi.

Sigma Olomouc - Marila Příbram 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 43. Žemlík vlastní. Rozhodčí: Čecháček - Kašný, Drastík. Bez ŽK. Diváci: 4013.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Randa (63. Vyskočil), Zbožínek, Špiláček, Urbánek (90. M. Hubník) - Reiter, Babnič (90. Ševela). Trenér: Uličný.
Příbram: Pařízek - Mácha, Riegel, Turtenwald - Otepka, Novák, Birhanzl (65. Formánek), Rychlík - Mendy, Žemlík (86. Loseille), Cesarec (74. Jendruščák). Trenér: Kopač.