Fotbalisté Zlína poprvé na jaře vyhráli

Výhrou nad Synotem ukončili fotbalisté Zlína jarní sérii tří zápasů bez bodového zisku. Na domácím trávníku porazili v derby tým trenéra Karla Jarolíma 2:0 a v tabulce svého sobotního soupeře o bod předstihli.

Už ve druhé minutě odcentroval do šestnáctky hostů Červenka, ale Nehodův střet s Rajnochem nechal sudí Řehoř bez povšimnutí. První branka padla po druhé chybě slovenského gólmana Kováče, který při premiéře v české nejvyšší soutěži podcenil Nehodovu střelu přes hlavu a balon překvapivě zapadl pod břevno. Synot kontroval o chvíli později díky Petrželově technické střele, kterou brankář Baránek jen s velkou námahou vytěsnil konečky prstů. Pří zlínském strážci branky pak stálo štěstí.

Po Poláchově rohu hlavičkoval do vlastní sítě Lasota, ale Vidlička zastoupil Baránka u pravé tyče a odpálil míč do bezpečí. Synot dál svíral soupeře na jeho polovině, ale nedal si pozor na zlínského kapitána Švacha. Ten se probil přes čtyři protihráče a padesátimetrové sólo zakončil přesnou trefou do Kováčovy sítě. Otřesení hosté se ještě vzepjali v nastaveném čase, kdy před branku odcentroval Nezmar, jenže jeho kolega z útoku Stajič napálil jen dobře postaveného zlínského gólmana.

Ani po přestávce Synot z tempa neubral, ale v koncovce neměl štěstí. Nejprve napálil Nezmar tyč, při další skrumáži pomohli Baránkovi domácí obránci. V 56. minutě pálil ostře z levé strany Činčala, po něm Baránka sice překonal Nezmar, jenže vracející se Koubský mu skluzem radost překazil. Devět minut před koncem mohl přidat pojistku na opačné straně Koubský, jehož střela jen prosvištěla vedle levé tyčky. Od té doby se hrálo výhradně na polovině Zlína, ale Synot se neprosadil ani ze standardních situací. Nejnebezpečnější byla Pavlíkova rána, která skončila těsně mimo.

Tescoma Zlín vs. 1. FC Synot 2:0 (2:0)
Branky: 7. Nehoda, 38. Švach. Rozhodčí: Řehoř - Krátký, Kumstát. ŽK: Červenka, Janíček, Nehoda, Švach - Rajnoch. Diváci: 2554.
SESTAVY
Zlín: Baránek - Vidlička, Janíček, Koubský, Hubáček - Červenka (90. Vrtělka), Švach, Lasota (74. Novosad), Dobeš - Mucha, Nehoda (83. Mokrejš). Trenér: Mareček,
Synot: Kováč - Rajnoch, Palinek, Čoupek - Petržela (46. Pavlík), Abrahám, Polách, Činčala, Ivana (46. Zbožínek) - Nezmar, Stajič (64. Meduna). Trenér: Jarolím.