Žižkov doma opět vyhrál, stíhá Opavu

Druhé vítězství v domácím prostředí za sebou vylepšilo Žižkovu pozici v boji o záchranu v první lize. Po výhře nad Brnem a remíze na hřišti vedoucího Baníku Ostrava Viktoria zdolala Zlín 3:0 a přiblížila se na bod třinácté Opavě. O dvě branky vítězů se postaral útočník Tomáš Oravec.

Tomáš Oravec (vlevo) vstřelil Zlínu dvě branky.

Zlín nastoupil na Žižkově bez čtveřice Lasota, Nehoda, Gomés, a Dobeš. Oslabený tým se prezentoval především defenzivní hrou a gólmana Pižanowského v prvním poločase vůbec neohrozil. Viktoria měla převahu, ale první šance si vytvořila až po čtvrthodině hry. Oravec však z otočky nedal a stejný hráč se neprosadil ani po Piklově uličce. Mezi tím zkoušel štěstí nepřesně z dálky Sabou.

Oravec pak po Sabouově akci hlavičkoval z dobré pozice nad branku a Prohászka zase k připravenému brankáři Baránkovi. V 29. minutě už Zlín neodolal. Oravcova tečovaná střela ještě skončila na tyči, ale odražený míč dotlačil za brankovou čáru Sabou. V závěru prvního poločasu ještě střílel těsně nad břevno Hottek.

Po několika sekundách hry po pauze vybojoval míč Hottek, ale Oravec jeho centr zakončil nepřesně. Potom zastavil rozběhnutého Saboua až faulem za cenu žluté karty Kroča, ale v 55. minutě už byl žižkovský rychlý průnik úspěšný. Němec vyslal na levé straně Oravce, který se prohnal zlínskou obranou a místo přihrávky na nabíhajícího Ščasného zvolil z úhlu přesnou střelu.

Zlín se vůbec nedokázal prosadit přes žižkovskou obranu, která v pěti jarních utkáních inkasovala jedinou branku v Blšanech. Viktoria byla naopak nebezpečná i nadále. Po souboji s Koubským však Oravec neprostrčil míč na osamoceného Prohászku.

Vzápětí pálil Prohászka z hranice vápna, ale Baránek byl na místě. V poslední minutě ještě po Ščasného centru unikl Oravec a střelou k levé tyči podruhé v utkání Baránka překonal.

Viktoria Žižkov - Zlín 3:0 (1:0)
Branky: 55. a 90. Oravec, 29. Sabou. Rozhodčí: Poledník - Hruška, Míka. ŽK: Dirnbach - Kroča, Hubáček. Diváci: 2412.
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl - Ščasný, Sabou, Pikl (88. Prášil), Němec, Hottek (70. Dirnbach) - Oravec, Prohászka (75. Chihuri). Trenér: Bittengel.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček (66. Kalod) - Novosad, Švach, Vrtělka, Červenka - Mucha, Lička. Trenér: Mareček.