Rubriky:

1. liga

Štajner a Koloušek: Uvidíme, kdo bude honit Baník

14. března 2004 16:14 - PRAHA

Zažili spolu slavné velké chvíle v Liberci, pak se jejich cesty rozdělily. V neděli na Strahově se Václav Koloušek i Jiří Štajner opět setkají. Tentokrát ale každý na druhé straně barikády, první v dresu Slavie, druhý ve sparťanském. V rozhovoru pro Právo hodnotí nejen soupeře, ale i jeden druhého.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Jak vzpomínáte na derby, která jste v dresu soupeře hrál proti svému současnému klubu?
Koloušek:
To první se hrálo na Strahově, vyhráli jsme 3:1 a mně ten zápas vyšel. Nahrál jsem z rohu na gól, myslím, že Jarošíkovi. Jednu branku jsem dal sám. To jsou super vzpomínky. Druhé derby na jaře 2001 na Letné, to byla ta divočina 4:4, Pavel Kuka nám dal tři góly. Ale já seděl na lavičce a myslím, že jsem se na hřiště podíval až v poslední minutě.

Štajner: Jednou, v roce 1995, jsem za Slavii nastoupil asi deset minut, jestli se to dá počítat.

Který zápas proti Spartě (Slavii) považujete za svůj nejvydařenější?
Koloušek:
Určitě ten v srpnu 2001, kdy jsme s Liberecem na Letné vyhráli 2:1 a já dal oba góly.

Štajner: Ono jich tak moc nebylo, celkem asi čtyři. V Liberci jsme se Slavií nikdy neprohráli, takže se na to dobře vzpomíná. Dokonce jsem jí dal i gól.

Hraje se přímo o druhé místo v tabulce. Může ale mít toto utkání ještě vliv na boj o titul?
Koloušek:
Hodně to napoví v boji o druhou příčku tabulky a i o tom, jestli budeme jeden nebo druhý Baník nahánět. Ostrava to určitě nebude mít jednoduché. Znám to dobře z Liberce, kde nám k titulu chyběl poslední krok a my ho neudělali. Zachránila nás až Slavia výhrou nad Žižkovem.

Pořád jsme byli pod obrovským tlakem. Baník má před námi náskok šesti bodů, po derby hrajeme u nich, takže je to otevřené. Ale chtěl bych říct, že Ostrava hraje dobře, akorát jim nesedí ty špatné terény. Ostatně my na tom taky moc neumíme, naposledy v Jablonci jsme hráli hodně mizerně.

Štajner: Určitě, protože vítěz derby může pořád stíhat Baník. Remíza by ale z tohoto pohledu nic neřešila a naopak nahrála Ostravě.

Sparta má v nohách těžké utkání Ligy mistrů v Miláně, navíc vysoko prohrála. Bude z tohoto pohledu v nevýhodě?
Koloušek:
Myslím, že ne. Je to jiný zápas. Akorát se mi zdá trochu divné, že derby svaz odložil ze soboty na neděli. Nevidím k tomu důvod. Mně osobně neděle nevadí, možná přijde i víc lidí, ale ti, kteří o tomhle rozhodují, by měli mít stejný metr na všechny.

Slavia chtěla taky před utkáním o Ligu mistrů s Vigem odložit zápas, ale nebylo jí vyhověno. Teplicím teď ligu v Opavě odložili, derby se o den posunulo...

Štajner: Výsledek určitě ne, i když pro nás byl krutý. Mohla by se třeba projevit únava, ale tím, že se hraje až v neděli v podvečer, bychom se z toho měli dostat.

V čem jsou největší přednosti soupeře?
Koloušek:
Sparta má spoustu kvalitních hráčů - Poborského, Štajnera, vzadu Hübschmana s Johanou a taky Blažka v brance. Je to vyrovnaný mančaft v každé řadě. Akorát se teď trápí s koncovkou. Ale to my v Jablonci taky.

Štajner: Slavia má kvalitní tým, velmi vyrovnaný. Pravdou je, že jsem ji dlouho neviděl. Myslím si, že největší nebezpečí bude hrozit od Vaška Kolouška.

Na co si u svého bývalého libereckého spoluhráče musíte dát nejvíc pozor?
Koloušek:
Když Štajny chytne svůj den, je výjimečný ve hře jeden na jednoho, nedá se ubránit a je lepší ho zdvojovat. Určitě si před derby zavoláme. Je fajn, že si proti sobě zahrajeme, ale zas nějak zvlášť to neprožívám.

Štajner: Je to vynikající fotbalista, technický borec, který akci vymyslí, zrežíruje i zakončí. Je velice univerzální a pokud si vzpomínám, na Spartu se mu dařilo.

Jak tipujete výsledek derby?
Koloušek: Netipuju, ale uděláme všechno pro vítězství, vždyť hrajeme doma. Snad už se taky konečně umoudřilo počasí. Já přestoupil do Slavie, ale kvůli sněhu si pořád připadám, jako bych byl dál v Liberci...

Štajner: Kdepak, já netipuji, ale každému je jasné, že my potřebujeme vyhrát, abychom mohli ještě pomýšlet na honičku za Baníkem a případně si zajistili postup do kvalifikace Ligy mistrů alespoň z druhého místa.

Kliknutím se dostanete na podrobné statistiky 1. fotbalové ligy a evropských soutěží.

Jan Krůta, Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..