Blšany se dočkaly vítězství nad Brnem

BLŠANY

Blšany po osmi vzájemných zápasech konečně porazily Brno a výrazně zvýšily naději na záchranu. "Po chřipkové epidemii, která nás postihla, nám rychle ubývaly síly. Někteří hráči chtěli o poločase střídat. Byla to šťastná a vydřená výhra," řekl trenér vítězů Michal Bílek.

Domácí rychle vedli, když přetažený centr Pleška vrátil Polodna hlavou před branku, kde byl ve vzduchu Zelenka neomylný - 1:0. Jenže za čtyři minuty Pacandův trestný kop na zadní tyči zachytil Svoboda a po jeho zpětné hlavičce přeskočil bránící protihráče Máša - 1:1.

Severočeši byli aktivnější, jenže po brejcích hrozili hosté. Ale Chvalovský je přiváděl k zoufalství: Fantasticky lapil Abrahámův pokus po centru Pacandy a bravurně zneškodnil i sólo Švancary. Blšanští vytrvale dobývali hostující svatyni, ale jejich projev byl upracovaný. Navíc v solidních šancích pálili Pleško se Sýkorou nad, ránu téhož hráče pak Belic lapil.

Brno doplatilo na pasivitu

Po přestávce hosté přežili dvě nebezpečné střely ve skvělé formě hrajícího Šelichy, po centru Pleška pak Zelenka z metru netrefil odkrytou branku, tváří v tvář Belicovi neuspěl ani Pešír. Do hry se vkrádalo stále více nepřesností a osobních soubojů, kombinace bylo minimum.

Po Devatého minele pak Pacanda sice přehodil Chvalovského, ale o centimetry minul branku, a tak se zdálo, že duel směřuje k remíze. Jenže Brno zaplatilo za pasivitu v druhém poločase daň, když centr Pleška přizdvihl hlavou Kotůlek a Polodna z voleje pod brankářem zajistil domácím třetí vítězství v řadě.

"Žádný velký fotbalový zážitek to nebyl, spíše boj. Pohledných akcí moc nebylo. Jsme tam, kde jsme byli před vítězstvím nad Libercem a čeká nás tuhý boj o záchranu," posteskl si brněnský trenér Karel Jarůšek.

Blšany - Brno 2:1 (1:1)
Branka: 8. Zelenka, 90. Polodna - 12. Máša. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Kumstát. ŽK: Pešír, Devátý - Svoboda, Kotůlek, Kroupa. Diváci: 2300 (vyprodáno).
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek (83. Bílek), Pleško - Polodna, Sýkora, Vorel (58. Devátý), Šelicha - Zelenka, Pešír (Hrabák). Trenér: Bílek.
Brno: Belic - Máša, Křivánek, Kotůlek, Šustr - Abrahám, Svoboda (78. Schwarz), Zúbek, Belej (46. Živný) - Švancara (86. Kroupa), Pacanda. Trenéři: Jarůšek a Schwarz.