Rubriky:

1. liga

Půjde Heinz před disciplinárku?

17. března 2004 12:10 - PRAHA

Disciplinární trest možná čeká nejlepšího kanonýra fotbalové ligy Marka Heinze z Baníku Ostrava. Ten podle záznamu TV Prima v pondělní dohrávce 21. kola v Plzni při přeskakování dvojice hráčů zřejmě šlápl na koleno plzeňského Radka Pilaře. Podnět disciplinární komisi iniciovala Prima.

 

www.fcbanikostrava.cz

"Nebyl v tom úmysl. Přeskakoval jsem hráče a kdyby na té straně ležel Látal, šlápl bych na něj," hájil se v telefonátu pro Primu Marek Heinz. Ostravský kanonýr se krátce před tím právem dožadoval pokutového kopu za evidentní faul Knakala. Pilař však bez problémů zápas dohrál.

"Požádali jsme o vyjádření komisi rozhodčích a delegátů a ve čtvrtek rozhodneme o dalším postupu," řekl předseda disciplinárky Alexander Károlyi. Pokud by hráči byl prokázán úmysl, mohl by dostat za tělesné napadení mimo boj o míč trest od tří týdnů až po čtyři měsíce, který by byl v době, kdy se nehrají soutěže, přerušen. V zápise rozhodčího o utkání však o situaci nic není, delegát ji ve své zprávě podle informací Práva popsal jako neúmyslný střet.

I když hráč nebyl potrestán na hřišti, mohlo by se tak stát i dodatečně, jako v osmifinále LM mezi Bayernem a Realem Madrid, kdy byl na základě TV záznamu potrestán madridský Roberto Carlos na dva zápasy za udeření Demichelise, který ho fauloval.

kft, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..