Rubriky:

1. liga

Disciplinárka si na Heinze neposvítí, Kotrba zaplatí 35 tisíc

18. března 2004 19:07 - PRAHA

Ostravský kanonýr Marek Heinz může klidně spát, disciplinární komise fotbalového svazu se nebude zabývat jeho zákrokem na ležícího obránce Plzně Radka Pilaře v pondělní dohrávce 21. kola. Neprokázala mu totiž úmysl. Verdikt oznámil po jednání komise její šéf Alexander Károlyi.

Pilař má nad kolenem modřinu a šrám, ale zápas dohrál a není zraněn. Kontakt hlavní rozhodčí Šedivý ani jeho asistent Lukes neposoudili jako faul a po konzultaci se k tomuto názoru přiklonil i delegát Nevrlý.

Podnět k jednání o Heinzově zákroku iniciovala TV Prima, která utkání vysílala přímým přenosem. Komise ale televizní záznam nepřijala jako zcela průkazný, přestože podle něj v osmifinále Ligy mistrů mezi Bayernem a Realem Madrid rozhodovala UEFA, když potrestala madridského Roberta Carlose stopem na dvě utkání za udeření Demichelise.

Kotrba s pokutou

Před komisí se zodpovídal i sparťanský kouč Jiří Kotrba, který za vulgární výroky směrem k sudím při utkání 19. kola v Českých Budějovicích vyfasoval pokutu 35 tisíc korun.

V zápisu o utkání se sice rozhodčí ani delegát utkání o Kotrbově nevhodném chování nezmínili, avšak podnět disciplinární komisi k projednání celého případu dala komise rozhodčích. Ta trenérovy prohřešky zjistila při sledování záznamu.

"Nebudu se ospravedlňovat, vulgární výrazy jsem použil. Trenér je ale při utkání v první bojové linii a v té se spisovně nemluví. Snažil jsem se chránit svoje hráče," uvedl Kotrba.

Sám měl pocit, že šlo ze strany šéfa komise rozhodčích Milana Brabce o akt msty. "Nechal jsem udělat sestřih chyb rozhodčích z našich zápasů v Opavě a Českých Budějovicích. Dal jsem to generálnímu ředitelovi Peltovi, aby jim to příležitostně ukázal. Ono se to ale dostalo až k šéfu rozhodčích Brabcovi, a najednou jsem byl předvolán," přemýšlel nahlas Kotrba.

Karel Felt, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..