Novomanžel Pacanda pokořil hattrickem Plzeň

BRNO

Poslední Plzeň v Brně ve dvaadvacátém kole první ligy zcela propadla a prohrála vysoko 0:4. Střelecky se v brněnském týmu blýskl dvěma brankami útočník Pacanda, jenž v pátek přestoupil do stavu manželského a na domácím trávníku se představil v jarní části soutěže poprvé po vypršení trestu.

Poslední tým tabulky se sice pokusil hrát v úvodu alespoň chvíli podle útočných not, výsledkem však byla pouze neplodná územní převaha bez přímé střely na branku. Postupně Brňané srovnali se soupeřem krok. V deváté minutě ukázal své střelecké kvality poprvé Pacanda. Z pětadvaceti metrů táhlou střelou z levé strany překvapil brankáře Plzně Colceaga a míč se v pravém horním růžku odrazil od břevna do sítě.

O čtyři minuty později vyslal obránce Šustr přesný pas z poloviny hřiště na Pacandu a jeho hlavičku jen s námahou plzeňský brankář vytáhl mimo tyče. Hodně děravá obrana Plzně si s brněnským kanonýrem vůbec nevěděla rady. Ve 24. minutě Švejnoha brněnského útočníka srazil před trestným územím a sám Pacanda z trestného kopu ze 22 metrů poslal míč naprosto do stejného místa jako při první brance, kdy se opět míč odrazil od břevna do sítě.

Plzeň spoléhala pouze na ojedinělé protiútoky, které zakončoval dvakrát Blaha, jehož druhou střelu ve 35. minutě vyhlavičkoval z opuštěné branky Kroupa. V závěru poločasu opět brněnský tlak zesílil, ve 39. minutě sólo Hlavatého zneškodnil brankář Colceag. Minutu před přestávkou unikl po levé straně Abrahám a z jeho přihrávky přidal hlavou Kroupa třetí branku.

Také úvod druhé půle patřil Plzni, která na deset minut opět ožila, k zakončení se přes pozornou domácí obranu vůbec nedostala. S chutí hrající Pacanda dal o sobě vědět opět v 62. minutě, kdy jej po úniku z levé strany srazil v trestném území Knakal a sám Pacanda s jistotou proměnil pokutový kop.

V závěrečné půlhodině už tempo opadlo, Plzeň se smířila se svým krutým osudem a Brňané se uspokojili s vysoký vítězstvím. Tři minuty před koncem ještě mohl korigovat výsledek Blaha, jehož střelu z deseti metrů brankář Belic stačil vyrazit nad břevno.

Brno - Plzeň 4:0 (3:0)
Branky: 9., 24. a 62. z pen Pacanda, 44. Kroupa. Rozhodčí: Čecháček - Kašný, Drastík. ŽK: Švejnoha, Pilař, Knakal (všichni Plzeň). Diváci: 3156.
Brno: Belic - Máša, Křivánek, Schuster, Šustr - Hlavatý (80. Živný), Svoboda, Zúbek (74. Schwarz), T. Abrahám - Švancara (33. Kroupa), Pacanda. Trenéři: Jarůšek a Schwarz.
Plzeň: Colceag - Petrouš (66. Šíma), Zakopal (46. Knakal), Pilař, Gross - Kukol, Barteska, Švejnoha (73. Jež), Procházka - Blaha, Siegl. Trenér: Cipro.