Klimpl odvrátil prohru Žižkova v poslední minutě

JABLONEC

Slovenský obránce Maroš Klimpl zachránil v poslední minutě Viktorii Žižkov bod v Jablonci. Do té doby domácí vedli 1:0 zásluhou Šenkeříka, který po 343 minutách ukončil neprůstřelnost žižkovského brankáře Pižanowského.

O první střelu se pokusil v páté minutě žižkovský Pikl, ale nebezpečná rána skončila těsně vedle tyče Špitovy branky. Na druhé straně ve 13. minutě z dobré pozice překopl branku Herzán. Ve 24. minutě domácí kapitán Weber upadl v kontaktu s brankářem Pižanowským, domácí reklamovali penaltu, ale rozhodčí nařídil jen rohový kop.

Ten však sám Weber pěkně rozehrál a Šenkeřík hlavou vstřelil vedoucí gól Jablonce. Dokonce poločasu se toho potom už mnoho nedělo, pouze ve 44. minutě znovu Šenkeřík vyzkoušel Pižanowského střelou ze střední vzdálenosti. Gólman však byl pozorný.

Ve druhé půli v žižkovském týmu přešel Buryán do obrany, zatímco Sabou se vysunul do záložní řady a Pikl dokonce až na hrot útoku k Oravcovi. Žižkov byl rázem aktivnější a již ve 49. minutě po centru Hottka vznikl závar před Špitem, brankáři vypadl míč z ruky, ale obránci včas odvrátili. V 55. minut Pikl vypálil z 25 metrů, Špit vyrazil míč před sebe a dobíhající Sabou dokopl do sítě. Gól však neplatil, protože asistent rozhodčího Pustka odmával Sabouovi ofsajd.

Tlak Viktorie však pokračoval a byl podporován mnoha přímými kopy. Jablonec hrozil jen občasnými brejky, zejména zásluhou Šenkeříka. V první minutě nastaveného času vznikl po jednom z dalších centrů závar před jabloneckou brankou. Klimpl nejprve trefil Flachbarta, ale vzápětí pohotově dorazil odražený míč do sítě a vyrovnal na 1:1.

Jablonec - Žižkov 1:1 (1:0)
Branky: 25. Šenkeřík - 90. Klimpl. Rozhodčí: Čuřín - Pustka, Wilczek. ŽK: Kordula, Michálek - Mlejnský. Diváci: 3480.
Jablonec: Špit - König, Hochmeister, Hrotek, Flachbart - Michálek (63. Laštovka), Herzán, Kordula, Weber - Vodehnal (89. Svojtka), Šenkeřík. Trenér: Rada.
Žižkov: Pižanowski - Sabou (87. Chihuri), Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Buryán, Ščasný (58. Prášil), Němec, Pikl, Hottek (70. Prohászka) - Oravec. Trenér: Bittengel.