Rubriky:

1. liga

Bolf: Chyběla nám větší disciplína

22. března 2004 09:14 - OSTRAVA

Ostravský obránce René Bolf byl stejně jako spoluhráči zklamaný ze sobotní porážky Baníku s pražskou Slavií. V rozhovoru pro deník Právo ale přiznal, že Baník hru zbytečně otevřel a hnal se dopředu. Z první porážky doma ale tragédii nedělá a chce se soustředit na zbytek zápasů v boji za titulem.

 

FC Baník Ostrava

Co rozhodovalo o první domácí porážce Baníku v sezóně?
Byl to zápas prvního gólu. Kdyby se nám ho podařilo vstřelit, určitě by se utkání potom vyvíjelo jinak. Dala ho ale Slavia, přitom šancí jsme v úvodu měli dost. Jenže koncovka nám nevyšla. Když nedáme gól, těžko můžeme někoho porazit.

Byl váš nápor v úvodu záměrem rychle rozhodnout?
Nevím, kam jsme spěchali. Spíš jsme měli za úkol postupně získat převahu, místo toho jsme hru zbytečně otevírali a měli jsme pak velké problémy při brejcích Slavie.

První gól jde na váš vrub. Co se stalo?
Vymlouvat se na to, že by trávník hrozně hrbolatý a každý odkop nebezpečný, už nemá cenu. Prostě mi balón sklouzl po kopačce, trefil jsem odkopem prvního hráče soupeře a po jeho centru měl Piták snadnou roli. Mrzí mě to.

Jak moc vám scházel obvyklý partner z obrany Pavel Besta?
Zranil se, takže je zbytečné polemizovat, jak by naše hra vypadala s Pavlem v sestavě. Slavia měla šance, ovšem sami jsme jí k nim pomáhali. Chyběla nám větší disciplína. Asi jsme chtěli na soupeře vletět, nezachovali jsme klid.

Musel jste uklidňovat druhého stopera Aleše Neuwirtha při jeho premiéře?
Ani ne. Říkal jsem mu, ať je v klidu a popřál hodně štěstí. Je před ním velká budoucnost a vůbec nemyslím si, že kvůli němu jsme zápas prohráli. Chybu před gólem neudělal.

Zdá se, že vám dělá problémy překonávání zhuštěné obrany soupeře.
Je to pravda, ovšem sami se s tím musíme vyrovnat, pokud chceme bojovat o mistrovský titul. Už s tím přijel Žižkov, pak bránila doma Plzeň, teď zase Slavia. Ze zajištěné obrany tady určitě vyjde i Sparta, tak se na to musíme připravit.

Nepřipadalo vám, že hosté jako by dopředu odhadli vaše záměry v útoku?
Měli nás přečtené. Pohlídali si krajní prostory, kde naše hráče zdvojovali i ztrojovali, tak bylo těžké se prosadit. Nic jiného jsme na hřišti nevymysleli, ale neodflákli jsme to.

Co s vámi zakolísání může udělat?
Je to první porážka doma, tak bych z toho žádnou tragédii nedělal. Pořád máme náskok.

Druhý gól rozhodl o tom, že máte se Slavií horší bilanci vzájemných zápasů. Věděli jste to?
Ne. Nad tím jsme vůbec nepřemýšleli. Otevřeli jsme hru, protože jsme věřili ve vyrovnání.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..