Plzeň urvala v duelu posledních všechny body

PLZEŇ

První jarní výhru slavili fotbalisté Viktorie Plzeň v dohrávaném utkání 20. kola první ligy, v němž hostili Blšany. Západočeši, i bez Bartesky a Švejnohy vyřazených za podivných okolností z kádru, přerušili sérii soupeře, který v minulých čtyřech kolech získal deset bodů.

"Měli jsme to dobře rozehrané. Jenže jsme v druhé půli udělali hroznou chybu, kdy tři naši hráči neuhlídali jednoho plzeňského," posteskl si Michal Bílek, trenér Blšan.

Nic platné nebylo jeho svěřencům, že úvod vyzněl jednoznačně v jejich prospěch. Pohybem a důrazem domácí přehrávali, jejich obraně zle zatápěli. "Dvacet minut na nás byla znát velká nervozita, soupeř byl běhavější," věděl plzeňský trenér František Cipro.

Neomylný Siegl

Jenže mátožní Západočeši přestáli nepřesně akce Pešíra i Šelichy a postupně hru vyrovnali. Blaha nejprve sice v dobré pozici minul, po Ježově zpětné rozehrávce trestného kopu a následném centru Skuhravého už Siegl u vzdálenější tyče ve skluzu mířil neomylně.

Blšanští neklesali na mysli a po průniku Bílka pálil nebezpečně, leč nepřesně Pešír. Vzápětí však střelu Sýkory z třiceti metrů tečoval do protipohybu Colceaga Zelenka, pár vteřin po vyrovnání pak z trestného kopu mířil pod břevno. Plzeňský brankář se nyní zaskočit nenechal. "Gól před poločasem nás srazil, hráči měli o přestávce svěšené hlavy," přiznal Cipro.

Šťastná ruka při střídání

Druhý poločas začali hosté razantně, Sýkorovu ránu srazila obrana na roh, hlavičku Pešíra Colceag těsně vyrazil a střelu Šelichy lapil, čímž vzal hostům vítr z plachet, protože na těžkém terénu se utkání změnilo v boj. Domácí zahrozili po rychlém kontru střelou Blahy, Chvalovský ji vytlačil na roh.

Po trestném kopu pak hostující Pleško trefil tyč plzeňské branky, která už zůstala v dalších minutách neohrožena. Když se pak po centru náhradníka Kašťáka před Fillem rozestoupila hostující obrana, osmnáctiletý mladíček snadno poprvé v lize skóroval. "Vyšlo nám střídání. Ale jinak jsme zápas vyloženě vybojovali," radoval se Cipro.

Viktoria Plzeň - Chmel Blšany 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 36. Siegl, 82. Fillo - 42. Zelenka. Rozhodčí: Puček - Bouše, Kašný. ŽK: Pilař, Blaha, Němec, Siegl, Procházka, Kašťák - Šourek, Horáček. Diváci: 1552.
Plzeň: Colceag - Pilař, Gross, Skuhravý, Procházka - Petrouš, Podzemský (74. Kašťák), Jež, Němec (68. Fillo) - Blaha, Siegl (90. Zakopal). Trenér: Cipro.
Blšany: Chvalovský - Vorel, Horáček, Šourek, Pleško - J. Bílek (74. Devátý), Polodna, Sýkora (85. Hrabák), Šelicha - Pešír, Zelenka. Trenér: M. Bílek.