Sparta podlehla Synotu, Kotrba v ohrožení

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Sparta v úvodním utkání 23. kola Gambrinus ligy na hřišti Synotu v Uherském Hradišti předvedla bezzubý výkon. Z vítězství 2:0 se tak po zásluze radoval domácí tým. Trápení letenských nevydržel do konce ani prezident klubu Vlastimil Košťál, který v 80. minutě podle televize Nova opustil stadión.

Sparťanský kouč Jiří Kotrba

Generální ředitel klubu Miroslav Pelta řekl, že situaci bude řešit ještě v soboru večer představenstvo Sparty. "Jsme v kritické situaci, kterou musíme řešit," sdělil Pelta. Připustil, že by mohlo dojít i na personální změny. Trenér Jiří Kotrba tak bude minimálně do dnešního večera v nejistotě, jestli mu šéfové znovu dají šanci.

Po výhře nad Slavií patrně fotbalisté Sparty nabyli dojmu, že jim to venku půjde lépe než doma. Z hrubého omylu je však v 29. minutě vyvedl Nezmar, který po spolupráci s Medunou překonal Koubu. V úvodní půli Sparta svým výkonem sice neoslňovala, ale hrála celkem solidní fotbal.

:. ANKETA
Myslíte si, že výkon Sparty v utkání se Synotem je impulzem k výměně trenéra? Hlasujte v anketě na konci článku.

Po změně stran a další inkasované brance zaviněné hrubou chybou gólmana Kouby, se však o hře nedalo mluvit. Koubovi vypadl ve 47. minutě míč z rukou, čehož pohotově využil Ivana a do prázdné brány pečetil na konečných 2:0 pro Synot.

FC Synot - Sparta Praha 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 29. Nezmar, 47. Ivana. Rozhodčí: Helebrant - Hruška, Míka. ŽK: Pavlík, Palinek - Jun, Baranek, Gluščevič . Diváci: 7787.
SESTAVY
Sparta: Kouba - Pergl, Hübschman, Johana, Labant - Štajner (77. Gluščevič), Kováč, Sivok (52. Voříšek), Michalík - Jun, Rezek (46. Baranek).
Synot: Drobisz - Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Nezmar (73. Malár), Meduna (78. Činčala), Polách, Pavlík, Kafka, Abrahám, Rajnoch
Zdroj: on-line Sparta