Slavia díky Kolouškovi utekla Spartě

Bez problémů vybojovali fotbalisté Slavie Praha v souboji s Marilou Příbram tři body. Na výhře 3:0 měl hlavní zásluhu Vácolav Koloušek, který dal dvě branky a navíc si jeho centr srazil do vlastní sítě Mendy. Slavia se tak vzdálila třetí Spartě už na čtyři body, na Baník však dál ztrácí šest.

Domácí na Strahově narazili na pozorně bránícího soupeře. Častokrát zůstal na polovině hřiště osamocený Žemlík, ostatní příbramští hráči se stáhli před vlastní šestnáctku. První nebezpečnou střelu vyslal na branku hostí Bejbl, ale pěkný volej z dvaceti metrů mířil těsně nad.

O minutu později obelstil Kuka tři soupeřovy obránce, narazil si míč s T. Doškem, ale střelu stačila obrana hostí srazit na roh. Skóre otevřel až ve 25. minutě Koloušek. Obešel dva hráče a zastavil jej až těsně před hranicí šestnáctky Birhanzl jen za cenu faulu. Koloušek sám z přímého kopu z dvaceti metrů hosty potrestal.

Mendyho nešťastná teč

Po změně stran odolala příbramská obrana tlaku domácích jen třináct minut. Nejprve Piták po akci bratří Došků přestřelil, Józsiho střelu zblokovala obrana hostí a Kukovi zmařil radost v jasné šanci Paleček. Na prudký centr Kolouška, který tečoval Mendy, však příbramský gólman zareagovat nestačil. O tři minuty později opět Koloušek našel nabíhajícího Pitáka, ale jeho ránu zastavilo břevno příbramské branky, další Pitákův pokus šel vedle.

Skvělý výkon korunoval Koloušek třetím gólem v 68. minutě. Na dvaceti metrech si zpracoval na prsou odražený míč a přesnou ranou k tyči nedal Palečkovi šanci. Exliberecký záložník dal už od zimního přestupu do Slavie čtyři góly a většinou parádními střelami z dálky. Další příležitosti již domácí nevyužili, takže Příbram vzhledem k obrazu hry odjela ještě s přijatelným skóre.

Slavia Praha - Marila Příbram 3:0
Poločas: 1:0, Branky: 25. a 68. Koloušek, 58. vlastní Mendy. Rozhodčí: Beneš - Vodička, Petřík. ŽK: Birhanzl. Diváci: 3298.
SESTAVY
Slavia Praha: Černý - L. Došek (73. Kratochvíl), Müller, Latka, Zachariáš - Piták, Bejbl (82. Kalivoda), Koloušek (77. Lukeš), Józsi - T. Došek, Kuka. Trenér: Csaplár.
Marila Příbram: Paleček - Mácha (40. Janů), Formánek, Turtenwald - Otepka, Novák, Birhanzl (62. Cesarec), Rychlík - Jendruščák (75. Loseille), Žemlík, Mendy. Trenér: Kopač.