Olomouc si ze Žižkova veze třetí místo v lize

Fotbalisté Olomouce vyhráli díky brance Tomáše Glose z nastaveného času prvního poločasu na Žižkově 1:0 a posunuli se na třetí místo prvoligové tabulky. Sigma nyní ztrácí na druhou Slavii bod a před čtvrtou Spartou má tříbodový náskok.

Žižkov měl v prvním poločasu převahu, ale do šancí se dostával přes zformovanou olomouckou obranu jen těžko. V osmé minutě sice vystřelil nebezpečně Klimpl, ale míč zblokoval Hudec a po následném faulu mířil s trestného kopu Prášil nad Vaniakovu branku. Hosté zahrozili pouze ve 20. minutě, ale Glos se proti dvěma obráncům neprosadil.

Z dalšího náporu Viktoria také nic nevytěžila. Dirnbachovy nůžky byly nepřesné, po Prohászkově přistrčení hlavou se vrhl včas Oravcovi pod nohy Vaniak a Piklovu ránu z přímého kopu vyrazil znovu olomoucký brankář. Hosté udělily lekci z efektivity domácím v nastaveném času první půle. Kučera vystihl rozehrávku Žižkovských, uličkou vysunul Babniče, jenž po kličce Pižanowskému sice trefil jen břevno, Glos však už bez problémů do odkryté branky otevřel skóre a jediným gólem rozhodl o výhře.

Dvacet minut před koncem musel odstoupit sudí Hlaváč, který se potýkal se zraněním nohy, a nahradil ho čtvrtý rozhodčí Bouše.

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 0:1
Poločas: 0:1, Branka: 45. Glos. Rozhodčí: Hlaváč (71. Bouše) - Amler, Pastyřík. ŽK: Mlejnský - Vyskočil, Glos. Diváci: 2189.
SESTAVY
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský (80. Chihuri), Klimpl - Prášil, Sabou, Pikl (46. Ščasný), Němec, Dirnbach (46. Hottek) - Oravec, Prohászka. Trenér Bittengel.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Randa, Zbožínek, Špiláček, Glos (90. Schulmeister) - Babnič (83. Krajčovič), Vyskočil (65. Reiter). Trenér Uličný.