Rubriky:

1. liga

Ščasný odmítl nabídku trénovat Spartu

28. března 2004 13:44 - PRAHA

Trenér Zdeněk Ščasný byl jedním z hlavních jmen na pomyslném seznamu nástupců po v sobotu večer odvolaném kouči Sparty Jiřím Kotrbovi. Ščasný však jakékoli spekulace rázně ukončil, když po ligovém zápase Žižkova s Olomoucí nabídku letenského klubu odmítl. Své rozhodnutí šéfovi Sparty Vlastimilu Košťálovi oznámil již po prvním poločase.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Šestačtyřicetiletý trenér o odmítnutí nabídky informoval novináře. "K panu Ščasnému se nebudeme vyjadřovat," uvedla pro Sport.cz mluvčí Sparty Lenka Raková. To, zda letenští Ščasnému pozici hlavního kouče opravdu nabídli, tak nevyvrátila ani nepotvrdila. "Sparta je bez trenéra a to je hlavní téma. Prioritou zůstává najít nového kouče co nejdřív," dodala.

A kdy nabídku vést letenský tým dostal? "Hovořili jsme spolu už v sobotu večer. Vzal jsem si čas na rozmyšlenou. Nabídky ze Sparty patří k těm, které se neodmítají, ale hlavou se mi honily i další myšlenky," řekl v rozhovoru pro pondělní Právo Ščasný.

Ščasný na Letné působil od ledna 1998 do konce roku 1999, kdy s klubem získal titul českého mistra. Přesto ho ve funkci tehdy nahradil Ivan Hašek.

Proč odmítl?

Jedním z důvodů proč prestižní nabídku nepřijal je fakt, že v létě klub možná změní majitele. "Neznám záměry toho nového a v tom chci mít jasno, mám-li koncepčně pracovat," řekl Právu. "Nemám rád vstupy v rozehrané sezóně a teď už by nebylo moc času s herním stylem mužstva něco udělat," odkryl Ščasný další důvod odmítnutí.

O nabídky není nouze

Na konci minulého roku, krátce po odchodu z Kréty, se jeho jméno objevilo v souvislosti s možným návratem na Žižkov. Viktoria se trápí na dně tabulky. Ščasný byl jako možný nástupce trenéra Václava Hradeckého, kterého nakonec nahradil Günter Bittengel, zmiňován vedle mladoboleslavského Martina Pulpita.

V prosinci dostal Ščasný nabídku z Liberce poté, co do Slavie odešel Josef Csaplár. "Rád bych si teď nějaký čas od fotbalu odpočinul, během jara chci zůstat bez angažmá. Přiznávám, že pokud by podobná nabídka přišla za půl roku, ani na okamžik bych neváhal," tvrdil v prosinci Ščasný Trenérem Slovanu se nakonec stal nejlepší kouč Slovenska Stanislav Griga.

elt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..