1. liga

Straka se s Teplicemi rozloučil remízou

29. března 2004 18:55 - LIBEREC

František Straka v posledním zápase na teplické lavičce dovedl své mužstvo k remíze 1:1 v Liberci, která uzavřela 23. ligové kolo. Konec sezóny dohrají Tepličtí pod vedením jiného kouče, Straka totiž od úterý převezme pražskou Spartu po odvolaném Jiřím Kotrbovi.

První příležitost měl liberecký Slovan už v druhé minutě. Hološko rozjel akci po levém křídle a nahrál Kiselovi do ideální střelecké pozice, ale brankář Poštulka včasným vyběhnutím šanci zabránil. Na druhé straně udeřilo v sedmé minutě: po Poštulkově dlouhém a přesném vyhození míče zaútočil Kuchař a poslal ideální centr na Verbíře, který s přehledem zakončil a vstřelil první jarní gól Teplic na soupeřově hřišti.

Ve zbytku prvního poločasu se toho už mnoho nestalo. Jen v 25. minutě vypálil z dálky teplický Leitner, ale Hauzr byl pozorný. V 34. minutě pak konečně zahrozili i domácí, jenže bomba Pilného z trestného kopu z více než 30 metrů skončila na tyči teplické branky.

Branková konstrukce se zachvěla i deset minut po přestávce, kdy vypálil teplický Krmaš a míč se otřel o břevno. Až v 60. minutě se kopal první roh zápasu: rozehrál ho liberecký Papoušek, střídající Došek přizvedl míč hlavou ke vzdálenější tyči na Langera, ale brankář Poštulka jeho ránu vystihl. Chvilku nato na druhé straně Klein po Kuchařově trestném kopu z dobré pozice mířil hlavou vedle.

Agilní Kuchař se uvolnil i v 68. minutě a vypálil pod břevno, Hauzr však vyrazil na roh. Vyrovnání přišlo v 72. minutě, když Papoušek nasměroval trestný kop z vlastní poloviny hřiště až do pokutového území Teplic, kde si obránce Klein, tísněný Hološkem, dal hlavou vlastní gól. Snaha Liberce rozhodnout zápas pak už vyzněla naprázdno a mužstva se o body podělila.

Liberec - Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 72. vlastní Klein - 7. Verbíř. Rozhodčí: Poledník - Kašný, Filgas. ŽK: Krmaš, Kuchař (oba Teplice). Diváci: 5188.
Liberec: Hauzr - Pilný, Lukáš, Valachovič, Janů - Holeňák (46. Polák), Langer, Kisel (58. Papoušek), Ančic - Hološko, Pospíšil (58. Došek). Trenéři: Griga a Lavička.
Teplice: Poštulka - Skála, Klein, Ryška, Leitner - Kuchař (87. Doležal), Krmaš, Benát, Tesařík - Verbíř (90. Veleba), Mašek. Trenér: Straka.