Slávisté na poslední chvíli vydřeli bod

Fotbalisté pražské Slavie napodobili v pondělní dohrávce 24. kola první ligy v Brně ostravský Baník. Stejně jako vedoucí tým ligy zachránili bod až ve čtvrté minutě nastavení, v jihomoravské metropoli vydřeli remízu 2:2. Na rozdíl od Ostravanů, kteří ve Zlíně remizovali 1:1, museli Pražané smazat dvoubrankové manko.

Počáteční oťukávání trvalo jen chvíli, domácí záhy udeřili. Na Pacandův roh vyskočil nejvýš Schuster a nikým neatakovaný přesnou hlavičkou k pravé tyči otevřel zblízka skóre.

Po inkasovaném gólu hosté na chvíli ožili. Střelou zdálky zahrozil Müller a s Kalivodovou dělovkou si s námahou poradil brankář Brezovan. Tím ale veškerá aktivita Slavie v prvním poločase skončila. Na druhé straně stálo štěstí po Pacandově přímém kopu při Černém, jenž pouze pohledem sledoval míč, který prolétl těsně vedle tyče.

Zejména díky neúnavnému Pacandovi musela být slávistická obrana neustále ve střehu. Po jeho centru mířil nepřesně Křivánek a brněnský útočník poté napálil ve 34. min. z 20 metrů břevno. Pacanda připravil další tutovku Švancarovi, jenž ovšem z několika kroků přestřelil. Přesnou mušku neměl před pauzou ani Svoboda.

Šťastné vyrovnání

Druhé branky se Brňané dočkali v úvodu druhé půle. Švancara vysunul Pacandu, který si pohrál s hostující obranou a podél Černého poslal balón rutinérsky do sítě. Brněnská euforie ovšem trvala pouze sedm minut. Střídající Lukeš našel Pitáka, který vydařenou trefou ke vzdálenější tyči vrátil Pražany zpět do zápasu.

Jako politi živou vodou se slávisté náhle vrhli na zteč. Jenže dlouho naráželi na pečlivě zformovanou domácí defenzívu. Naopak brněnské brejky byly mnohem nebezpečnější. Pár vteřin před závěrečným hvizdem ovšem po Kolouškově centru T. Došek přece jen vyrovnal.

"Tento okamžik už ale neměl být rozhodující. Měli jsme na to, abychom si v průběhu utkání vytvořili dostatečný náskok. V koncovce se nám bohužel nevedlo, za předvedenou hru ale musím kluky pochválit," tvrdil trenér Brna Karel Jarůšek. "Nepodali jsme ale dobrý výkon, citelně nám chyběl zraněný Kuka. Až v závěru jsme si aspoň trochu napravili reputaci," říkal po šťastné plichtě kouč Slavie Josef Csaplár.

1. FC Brno - Slavia Praha 2:2
Poločas: 1:0. Branky: 5. Schuster, 49. Pacanda - 56. Piták, 90. T. Došek. Rozhodčí: Helebrant - Filípek, Gallo. ŽK: Koloušek, Piták (oba Slavia). Diváci: 4570.
Brno: Brezovan - Schuster, Křivánek, Kotůlek, Šustr - Hlavatý (61. Musil), Zúbek, M. Svoboda (90. Schwarz), T. Abrahám - Pacanda, Švancara (78. Kroupa). Trenéři: Jarůšek, Schwarz.
Slavia: Černý - L. Došek, Latka, Müller, Zachariáš (46. Lukeš) - Piták, Bejbl, Koloušek, Józsi - T. Došek, Kalivoda (46. Hašler, 84. Kratochvíl). Trenér: Csaplár.