Slavia během dvou minut zahodila vítězství

"Teplice mají zvuk, respektujeme je," říkal před sobotním utkání 25. kola první fotbalové ligy trenér Slavie Josef Csaplát. Oba celky se střetly od osmi hodin večer v Praze na Strahově. Slavia byla celý první poločas aktivnějším týmem. Avšak dvě minuty zaváhání ve druhé půli ji stály drahocenné body.

Tomáš Došek (vlevo) vstřelil dvě branky, v první půli však ještě netušil, že k vítězství to stejně stačit nebude.

Až do desáté minuty hrála Slavia aktivní fotbal bez vyložené gólové šance. Poté však Václav Koloušek obral ve o míč teplického Pavla Krmaše a postupoval směrem k pokutovému území. Ve 13. minutě našel Tomáše Doška a ten pohotově otevřel skóre. Slavii narostly ještě větší křídla a dostávala se do dalších akcí. Hosté nepůsobili, že by rozjeté fotbalisty v sešívaných dresech nějak ohrožovali.

Ve 23. minutě navíc přišel další zářez opět v podání Tomáše Doška, který si tak v posledních dvou utkání připsal třetí gól. Hra se po vstřelené brance uklidnila a hrálo se víceméně ve středu pole. Po změně stran podpořili fanoušci Slavii efektními římskými svícemi. To však ještě netušili, že chválí den před večerem. Teplicím jakoby pobyt ve strahovské šatně vlil do žil novou krev. Důraz hosté kladli především na obranu, což Slavii jakoby vzalo vítr z plachet. Svou první velkou šanci však Teplice zhruba v 68. minutě promarnily. Petr Benát v pokutovém území uvolnil Pavla Velebu, toho však o míč připravil Lukáš Došek.

O sedm minut později se Slávistům Velebu odzbrojit nepodařilo a teplický hráč přesnou hlavičkou snížil na 1:2. Pavel Veleba při chuti a Slavisté otřeseni vstřelenou brankou. Ideální kombinace pro vyrovnání. V 76. minutě Veleba dostal přihrávku od Tesaříka a jeho střela skončila opět za zády slávistického gólmana. Ze šoku se sešívaní sice pokusili vymanit závěrečným náporem, nicméně k dobytí ztracených bodů jim nestačily ani tři nastavené minuty. Tepličtí si tak ze Strahova odvezli velice cenný bod. Zatímco Slavia nevyužila zaváhání Baníku, který v odpoledním utkání uhrál bezbrankovou remízu s Jabloncem.

Slavia Praha vs. FK Teplice 2:2 (2:0)
Branky: 13. a 23. T. Došek - 75. a 76. Veleba. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Petřík. ŽK: Zachariáš - Ryška, Rada. Diváci: 4581
SESTAVY
Slavia: Černý - L. Došek, Zachariáš, Müller, Kratochvíl (64. Lukeš) - Piták, Bejbl, Koloušek, Józsi - T. Došek, Kuka. Trenér: Csaplár.
Teplice: Poštulka - Skála, Klein, Rada, Leitner - Verbíř, Kuchař (90. Doležal), Krmaš (46. Benát), Ryška, Tesařík - Mašek (33. Veleba). Trenéři: Nevrlý a Poštulka.