Zlín se zvedl až ve druhé půli

ZLÍN

Fotbalisté Zlína porazili Plzeň 3:1, ale o tříbodovém zisku rozhodli až zásluhou zlepšeného výkonu ve druhé půli, v níž dali všechny tři branky. Duelu přihlížel rovněž Vlastimil Palička, největší aspirant na post trenéra Zlína v příští sezóně po Vlastislavu Marečkovi. Ten se již v minulých dnech společně s asistentem Bartlem upsal Teplicím.

Ilustrační foto

Oba celky vsadily v úvodu především na obranu. V prvních třiceti minutách veškerá snaha o zteč protivníkovy branky vždy končila v bezpečné vzdálenosti od obou strážců svatyní. Pokud se již někomu podařilo obelstít obranu, zabrzdila slibně se rozvíjející šanci nepřesnost. Bojující Západočeši vystrašili v první půli domácí jen jednou, když po hlavičce Švejnohy brankář Novák dlouho nemohl dostat míč pod svou kontrolu.

Nejblíže vedoucí brance tak byl Zlín ve 35. minutě - po Lasotově přiťuknutí byl tváří v tvář Ticháčkovi Novosad, ale včasné vyběhnutí gólmana zabránilo domácímu útočníkovi přesně zamířit. Ve vyložené příležitosti se o chvíli později ocitl Dobeš, jenž nejprve ztlumil nevydařený pokus Hubáčka a poté z deseti metrů trefil pouze nohy připraveného brankáře.

Petrouš vyrovnání nezařídil

Po změně stran hosté sice zvýšili aktivitu, ale z vedoucího gólu se radovali domácí. V 54. minutě centrovaný míč Hubáčka poslal za obranu Dobeš a do odkryté branky jej usměrnil Koubský. O vyrovnání se mohl v zápětí postarat Jež, jehož první pokus skončil těsně vedle pravé tyče a za dalších pět minut po chybě zlínské obrany v gólové pozici ani nadvakrát neprotlačil míč za Novákova záda.

Uklidnění na kopačky domácích měla přinést druhá trefa, když v 71. minutě za přispění teče jednoho z plzeňských obránců skončil pokus Vidličky v síti. Ani druhá branka však hosty nezlomila, za pět minut totiž nenápadný centr do vápna usměrnil do branky Fillo a o chvíli později mohl patičkou vyrovnat Petrouš.

Domácí se hodně zlobili na pomezního rozhodčího Hrušku v 86. minutě, kdy branka Marcela Ličky nebyla uznána pro jeho údajné postavení mimo hru. Definitivní jistotu tří bodů tak dal Zlínu až gól Lasoty v nastaveném čase.

Zlín - Plzeň 3:1 (0:0)
Branky: 54. Koubský, 71. Vidlička, 90. Lasota - 76. Fillo. Rozhodčí: Helebrant - Hruška, Gallo. ŽK: Kroča - Petrouš. Diváci: 2731.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Červenka, Lasota, Dobeš, Novosad (71. Lička) - Gomes (63. Mucha), Janíček (90. Vrťalka). Trenér: Mareček.
Plzeň: Ticháček - Petrouš (70. Zakopal), Knakal, Gross (53. Skuhravý), Švejnoha - Jež, Kukol, Barteska, Kašťák - Siegl, Fillo. Trenér: Cipro.